Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana walut w Internecie - rynek fintech

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102468 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:35

Coraz więcej transakcji wymiany walut odbywa się w internecie. Nowe przepisy jeszcze bardziej zwiększą konkurencyjność na rynku fintech.

Powrót do artykułu: Wymiana walut w Internecie - rynek fintech

#2 Guest_Kaarol

Guest_Kaarol
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:35

Każdy kto choć raz wymienił pieniądze przez kantor online, wie, że jest to po prostu sporo tańsze niż wymiana w kantorach stacjonarnych. Ja wymieniam na Amronet i jestem zadowolony, zarówno z szybkości transakcji, jak i ich kursów. Sporo oszczędzam, bo wymieniam miesięcznie dość spore kwoty.

#3 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:18

Przy większych kwotach np. na Cinkciarzu masz możliwość powyżej jakiejś kwoty negocjowania ceny kursu. A poniżej ale jeśli kwota jest duża kurs staje się automatycznie korzystniejszy. W kantorze stacjonarnym raczej marne szanse by po pierwsze mieli tyle waluty na wymianę a po drugie z negocjacjami to u nich różnie. 

#4 Travis

Travis

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 09:20

Nigdy nie wymieniałem wysokich kwot, więc nawet nie myślałem o negocjacjach, ale też wymieniam na Cinkciarzu. Ich "standardowy" kurs i tak jest na tyle atrakcyjny, że po prostu opłaca się u nich wymieniać. 

#5 Guest_ray

Guest_ray
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 19:43

Opcja wymiany społecznościowej, gdzie można negocjować cenę, to bardzo fajna sprawa. Można zrobić czasami bardzo dobry interes. Trzeba mieć tylko trochę czasu i odpowiedniego podejścia do tematu. Nie wszystkie kantoru internetowe jednak mają tę opcję, ale akurat Gieldawalut, gdzie zawsze robię przewalutowanie - ma. I z to też cenię ten kantor.

#6 Guest_najki

Guest_najki
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 13:37

Negocjować można na pewno z Pluskantor.pl. Mi się zdarzyło tylko 2 razy korzystać z tej dogodności, bo sporadycznie wymieniam dużo jednorazowo, przeważnie są to mniejsze sumy ze sporą częstotliwością. W każdym razie zachęcam, z obsługą da się sprawnie, konkretnie porozumieć, elastycznie podchodzą wtedy do wyceny.

#7 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 08:58

myślę że każdy dobierze sobie coś pod siebie, ja też jak wymieniam to na https://www.gieldawalut.com/ - nie korzystam już praktycznie wcale z takich standardowych stacjonarnych kantorów

#8 Guest_Ebbe

Guest_Ebbe
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 22:14

Na pewno:) Od ponad 3 lat nie odwiedziłem już kantoru stacjonarnego, a to dlatego że jak zacząłem korzystać z internetowego Amronet i tym samym oszczędzać uświadomiłem sobie, że wcześniej przepłacałem i traciłem jeszcze czas.

#9 Guest_Małek

Guest_Małek
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 10:52

Też zraziłem się do kantorów stacjonarnych. Ich kursy są po prostu bandyckie. Wymieniam teraz na Gieldawalut, czasami po cenie kantoru, czasami w opcji wymiany społecznościowej, ale zawsze korzystniej niż stacjonarnie.

#10 Guest_janjano

Guest_janjano
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 23:17

Na pewno juz bym nie powrócił do tradycyjnej formy wymiany walut, internetowa jest duuużo lepsza:) Jak sobie policzę oszczędności w firmie od kiedy wymieniam walutę przez Pluskantor.pl czuję się jakbym odkrył Amerykę, choć to nie żadna tajemna wiedza, bo z e-kantoru może skorzystać każdy i nie ma w tym nic skomplikowanego. Polecam.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2086 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 06:57

Waluteo zdecydowanie polecam. Bardzo dobre warunki, zdecydowanie ich polecam, koszty niewielkie, spread poniżej grosza, za każdym razem. Poza tym wymiana szybka, łatwa, prosta i bezpieczna. Za przelewy nie płaci się ani grosza i właśnie tak to powinno wyglądać. Co wy na to?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#12 Guest_dona

Guest_dona
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 22:11

Dawno już nie byłam w stacjonarnym kantorze, ale skoro nikt ich z bardzo nie chwali to pewnie nic się nie zmieniło względem cen. Zresztą wymiana waluty przez Amronet jest nie tylko korzystna ale i na tyle komfortowa, że nie sądzę aby cokolwiek i kiedykolwiek mnie skłoniło do przewalutowania w tradycyjny sposób.

#13 Guest_admir

Guest_admir
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 20:00

Trochę się obawiałem z początku czy to w firmie zda egzamin, bo nie byłem pewien co do szybkości przelewów do kantoru i z kantoru. Spróbowałem i teraz już cienia wątpliwości nie mam, że jest to najlepsza forma wymiany waluty dla każdego przedsiębiorcy. Transfer pieniędzy Gieldawalut.com- mój bank to kwestia 15 minut co najwyżej, a oszczędność spora, im większe przewalutowanie tym konkretniejsza.

#14 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 301 postów

Napisano 29 październik 2018 - 08:44

Jak działa ten cinkciarz - na czym polega wymiana waluty?

#15 Travis

Travis

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 30 październik 2018 - 09:08

To proste. Zakładasz na Cinkciarzu konto, a następnie przelewasz tam pieniądze (np. złotówki). Później zlecasz wymianę tych złotówek np. na euro i wypłacasz euro na swoje konto walutowe. To tyle :) Dzięki temu oszczędzasz na wymianie, bo kursy mają lepsze niż w banku czy kantorze stacjonarnym. 

#16 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 15:47

wiesz co, mnie było wygodniej zacząć na Pluskantor - masz tam cały czas na równych łaczach dostępną pomoc w formie obsługi klienta, mnie oni krok po kroku poprowadzili na poczatku, z foum sie tego nie nauczysz. Tam możesz na czacie bezpośrednio rozmawiać i o wszystk ozapytać i masz natychmiastowa odpowiedź. A co do samego kantoru-  maja nawet tansze kursy niż cinkciarz i jak czytałam opinie to złej nie znalazłam  o pluskantorze a o innych niestety tak

#17 Guest_mix

Guest_mix
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 20:07

GiełdaWalut jest korzystna. Transakcje idą migiem- od ręki w zasadzie. Ceny kursów dobre, można wiele zyskać na wymianie

#18 Guest_toni

Guest_toni
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 23:41

Najbardziej pewny z mojego punktu widzenia jest Amronet, w końcu kilka lat tam wymieniam walutę. Tak się też składa, że jest jednym z najtańszych kantorów, nawet w rankingach to widać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych