Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odrzucenie spadku w imieniu małoletnich dzieci.

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pinio

Pinio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 19:26

Witam! Mam pytanie dotyczące odrzucenia spadku przez małoletnie dzieci mojej byłej partnerki. Odrzuciła ona już spadek po swoim kuzynie i teraz musi to zrobić w imieniu naszych małoletnich dzieci. Złożyła wniosek do sądu rodzinnego i sprawa została wyznaczona na 6 września. Szkopuł w tym, że ja mam się również na niej stawić, ale w tym terminie to niemożliwe, gdyż będę przebywał za granicą. Czy zatem mogę złożyć jakieś oświadczenie, iż zgadzam się na odrzucenie tego spadku przez nasze dzieci we wcześniejszym terminie, kiedy będę przebywał w PL? Czy jest taka możliwość? Proszę o odpowiedź, najlepiej prawnika. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 lipiec 2018 - 11:59

Sąd może chcieć Pana przesłuchać, stąd wymaga Pana obecności. Przy wyrażaniu zgody sąd bada czy odrzucenie spadku jest w interesie dzieci. Jak nie może się Pan stawić na ten termin to dobrze byłoby złożyć w sądzie pismo z usprawiedliwieniem nieobecności.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

#3 Pinio

Pinio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 18:04

Dziękuję za odpowiedź, ale mam jeszcze pytanie odnośnie ewentualnego przesunięcia terminu rozprawy.  Dajmy na to, że składam pismo z usprawiedliwieniem nieobecności i co dalej? Czy sąd wydaje decyzję tylko przy udziale matki, czy przesuwa termin rozprawy? Jest to ważne, gdyż w tego typu sprawach jest wymagany termin 6 miesięcy od momentu odrzucenia spadku przez matkę i nie chciał bym żeby przez to został niedotrzymany.

#4 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 lipiec 2018 - 11:09

Może być tak, że sąd wyda orzeczenie przy udziale matki, stwierdzając, że Pana obecność nie jest konieczne, ale może też odroczyć rozprawę. Jak 6 miesięczny termin został zachowany to na czas postępowania sądowego jest on zawieszony.

Niemniej decyzja co do tego czy rozprawa zostanie odroczona czy nie należy do sądu.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych