Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązek noszenia przez pracowników identyfikatorów a ochrona danych osobowych


wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 515966 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 11:34

Coraz częściej pracodawcy zobowiązują pracowników do noszenia identyfikatorów w pracy. W ocenie niektórych pracowników pracodawca, nakładając na nich obowiązek noszenia identyfikatorów, narusza przepisy o ochronie danych osobowych. Czy mają rację?

Powrót do artykułu: Obowiązek noszenia przez pracowników identyfikatorów a ochrona danych osobowych

#2 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 11:34

"stanowi formę zabezpieczenia danych osobowych. Pozwala on odróżnić pracowników od osób trzecich" ciekawe w jaki sposób, odróżnienie pracowników od osób trzecich chroni ich dane osobowe

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 20:38

Wprowadzają jakieś przepisy aby je potem łamać i naginać na prawo i lewo. Pracuję w szpitalu i nie życzę sobie aby każdy kto przychodzi i mnie mija znał moje dane. Chronią dane tam gdzie i komu im wygodnie a szarak jeszcze niech pin do konta nosi na plakietce.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 08:47

Leon - w taki sposób, że osoba z zewnątrz przypadkowo nie zapozna się z jakimiś informacjami (np. wydrukami) bądź nie wykona ataku socjotechnicznego na pracownikach.

#5 Guest_Teodor

Guest_Teodor
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 07:46

Nie wiem po co to te wszystkie przepisy, tylko utrudniają życie. Jak weszło Rodo wszystkie identyfikatory trzeba było wymienić. Dobrze, że mam zaufaną firmę Cardon, która zrobiła nam nowe szybko i tanio więc obeszło się bez komplikacji.

#6 Guest_jac

Guest_jac
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 12:08

znam sprawę gdzie pracownik wygrał z pracodawcą i dostał odszkodowanie niestety sprawa dopiero była po zwolnieniu i pracownik nie musiał się obawiać zemsty jak ktoś sobie nie życzy to jego prawo i nikt siłą nie zmusi a zmuszanie też podlega karzeDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych