Skocz do zawartości


Spóźnione badania wstępne - karalne?


wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:07

Witam. Mam w pracy taka sytuacje: pracownicy skończyła się umowa nr 1 - 30.04.2018, nr 2 - od 01.05.2018 - 31.05.2018 - jeden miesiąc umowa zlecenie. Nr 3 - 01.06.2018 umowa o prace na 3 miesiące. zapomnieliśmy zrobić jej badań wstępnych do umowy nr 3. badania okresowe do umowy nr 1 ma ważne do 29.09.2019. Wszystkie zatrudnienia są pod tą samą firmę. Czy jest szansa na przepisanie badań okresowych? z jaką datą? Jaka jest kara za brak badań, lub tylko za ten okres np od 01.06.2018 - 26.06.2018???



#2 tadeusz8

tadeusz8

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:55

Art.229 par.1 Kp...................................................................... Badaniom wstępnym nie podlegają jednak osoby przyjmowane ponownie do pracy u danego pracodawcy na to samo stanowisko lub na stanowisko o takich samych warunkach pracy, na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej w ciągu 30 dni po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych