Skocz do zawartości

Wymiar urlopu

urlop wymiar urlopu

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dave

Guest_Dave
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 11:24

Cześć,

Mam pytanie o wymiar urlopu, bo zastanawiam się czy pracodawca dobrze go wyliczył:

W kwietniu 2013 roku ukończyłem technikum, a od października 2013r podjąłem studia zaoczne.

Od marca do lipca 2014 r. byłem na stażu finansowanym przez PUP w Urzędzie. Po zakończeniu stażu zostałem zatrudniony na jeden miesiąc (sierpień 2014) na podstawie umowy zlecenie w tym Urzędzie.

Od września 2014 do chwili obecnej pracuję na podstawie umowy o pracę w prywatnej firmie (w trakcie pracy w tej firmie we wrześniu 2016 roku obroniłem tytułu licencjata).

Kiedy nabędę prawo do podwyższonego wymiaru urlopu (26 dni)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Dave

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:58

8 lat za licencjat i od daty obrony 2 lata pracy = 26 dni.

Praca z okresu nauki nie wlicza ci się do stażu od którego zależy urlop - masz liczony bardzie korzystny okres, czyli z kp 8 lat za studia, do którego musisz dopracować 2 lata, żeby mieć 26 dni urlopu.

#3 Guest_Dave

Guest_Dave
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:33

Czyli od daty obrony 27.09.2016 dwa lata i wychodzi na to że od 27.09.2018 powinienem mieć 26 dni tak?
Też tak uważam, ale odpowiedź osoby z działu kadr brzmiała:"Prawo do wyższego urlopu nabędzie Pan we wrześniu 2019 r.(do stażu urlopowego liczone jest 5 lat z tytułu ukończenia Technikum, studia realizował Pan już w trakcie pracy w naszej firmie".
Nie jestem, aż tak biegły w kadrach, więc zastanawiam się czy trzymać się mojego zdania i powiedzieć jej ze jest w błędzie, czy dać spokój i przebiedować jakoś do września 2019 roku.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:02

Pod nos podstaw kodeks pracy - art. 155 par. 2 - pisze wprost, że w przypadku równoczesnej nauki i pracy wlicza się okres bardziej korzystny. Niestety niedouczonych w zakresie wykonywanych obowiązków jest mnóstwo i powszechnie występuje wysoka akceptacja społeczna dla tego zjawiska.

#5 Guest_Dave

Guest_Dave
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:11

Dzięki za pomoc :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, wymiar urlopu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych