Skocz do zawartości

Import towarów KPiR oraz VAT

import towarów kpir vat

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 14:53

Bardzo proszę o sprawdzenie, czy dobrze prowadzę wpisy.

Żeby potem dobrze to ujął JPK.

Zakup towarów z Turcji - import towarów.

1. Faktura zakupu do ewidencji KPiR - kontrahent oraz numer z faktury (normal). Wartość przeliczona po kursie z dnia poprzedzającego.

Wartość VAT 0% (czy może NP - nie podlega?)

2. Dokument SAD jako dokument wewnętrzny - (czy może jakiś inny?). Kontrahent z faktury, numer z SAD.

Wartość netto i VAT z SAD.

Czy robicie to jakoś inaczej?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 czerwiec 2018 - 19:58

1. wartość VAT ani zero ani NP, bo tej faktury nie księgujesz do rejestru VAT, bo masz SAD

2. dokument SAD jest normalnym dokumentem księgowym, nie wiem co ma znaczyć "dokument wewnętrzny".  Reszta ok.

#3 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 09:58

Witam, Dziękuję za odpowiedz.

1. Czyli mam wybrać brak rejestru VAT (tak w końcu zrobiłam w między czasie i nie wiem czy dobrze).

2. Nie mogę wprowadzić dokumentu SAD normalnie do KPiR, bo mi wliczy go do podatku dochodowego. Spróbowałam wprowadzić go bezpośrednio do rejestru VAT, ale wtedy mam w podatku dochodowym inny dokument, a w Vacie inny. To chyba jest źle.

Ostatecznie myślę (ale może się mylę) powinnam zrobić tak:

Wprowadzić dane z faktury a kwoty wg dokumentu SAD i zmienić kwotę, która ma być pobierana do podatku dochodowego. Wtedy do JPK pójdzie numer faktury i dane kontrahenta oraz prawidłowe wartości netto i vat - tak myślę.

Bardzo proszę o pomoc.

#4 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 19:43

W tym miesiącu zrobiłam tak:

Wprowadziłam fakturę zakupu po przeliczeniu z dnia poprzedzającego do KPiR z zaznaczeniem brak VAT.

Ręcznie wprowadziłam rejestr VAT z numerem SAD i wartościami netto i vat z sad-u. Bo w wartości tej jest też wartość transportu, na który mam osobną fakturę. I tą fakturę na transport wprowadziłam do KPiR ze stawką 0%. Wg przepisów o międzynarodowym transporcie. Nie import usług.

Bardzo proszę o zweryfikowanie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: import towarów, kpir, vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych