Skocz do zawartości

Zdjęcie

materac do łóżka

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 13:18

Czy droższe materace faktycznie są znacznie lepsze jakościowo? Kiedyś spotkałem się z twierdzeniem, że jest to praktycznie jedno i to samom a płaci się za markę. 

#2 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 20:31

Nie wiem jak można wysnuć taką tezę, wystarczy, że rozetniesz jakiś tani materac, a jakiś droży, to zobaczysz sobie, jak się różnią w środku, materace potrafią być naprawdę wygodne, oraz stworzone tak, by kręgosłup był w jak najlepszej kondycji. Dlatego duże znacznie ma wybór materaca.

#3 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 08:36

W przypadku takich przedmiotów wyższa cena zazwyczaj oznacza wyższą jakość. Choć sam nie próbowałem rozcinać tych tańszych i droższych w celu ich dokładnego sprawdzenia. ;) 

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#4 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 16:18

Dziękuję za zainteresowanie, mam jeszcze pytanie odnośnie twardości materaca - jaka jest optymalna dla większości ludzi (miękkie, średnio twarde, czy twarde)? 

#5 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 22:53

To już kwestia upodobań, mi najbardziej odpowiadają takie przeciętnie twarde, nie lubię gdy jest zbyt twardy, lub zbyt miękki. 

#6 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 18:26

Przed zakupem materacy, musisz koniecznie je wypróbować? Może jednak zamawiasz je w oparciu o opis oferty? 

#7 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 06:53

Wiele osób zamawia online. Ja bym jednak wolała przetestować.

#8 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 10:46

Kupowanie wszelkich mebli, które mają służyć do spania/siedzenia przed internet to według mnie nie najlepszy pomysł. No chyba, że na początek pójdziesz do sklepu i przetestujesz identyczny model, a dopiero później go zamówisz internetowo. Jednak nie rozumiem do końca po co aż tak gmatwać i się bawić. Jak ja kupowałem materac, to wybrałem się w Poznaniu do http://www.mebleblackart.pl/ i tam ludzie z obsługi doradzili, który model będzie dla mnie odpowiedni. 

#9 bartiwit89

bartiwit89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 10:39

Wydaje mi się, że z materacami jest jak z ubraniami - do pewnej ceny płacisz za jakość, a powyżej niej za markę i jej renomę. Miałem materac za 6k zł przez jakieś 7 lat, a teraz od ponad roku śpię na takim za 2200 zł od polskiej firmy Senpo.pl i na obu się wysypiam. To raczej kwestia świadomości z jakich materiałów materac wybrać i co się lubi. Chyba nie ma czegoś takiego jak rekomendowana twardość/miękkość. Oczywiście w granicach rozsądku - ale przecież w puchu, ani na betonie nikt spać nie będzie. Także testuj w salonie, konsultuj się z doradcą danej firmy i będzie dobrze! :)

#10 peczkin

peczkin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 11:56

Sprawdźcie sobie również te materace :) Moim zdaniem naprawdę sporo tam ciekawych materacy wartych uwagi.

Jeśli bardzo chcesz być sam,z pewnością ktoś ci w tym przeszkodzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych