Skocz do zawartości

kiedy ZUS?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_zaciekawiona

Guest_zaciekawiona
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 09:40

Witam

Mam pytanie kiedy ZUS wysyła informację do domu listem o przewidywanej emeryturze?
Mam już 5 lat stażu pracy na umowę o pracę (z kilku różnych miejsc).?Czy trzeba mieć aż 10 lat składkowych i dopiero prześlą.Nigdy jeszcze listu nie dostałam:(

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:00

Witam

Mam pytanie kiedy ZUS wysyła informację do domu listem o przewidywanej emeryturze?
Mam już 5 lat stażu pracy na umowę o pracę (z kilku różnych miejsc).?Czy trzeba mieć aż 10 lat składkowych i dopiero prześlą.Nigdy jeszcze listu nie dostałam:(

Pierwszy raz słyszę, żeby ZUS wysyłał taką informację, a na dodatek osobie, która ma staż pracy 5 lat, czyli prawie żaden.Pytaj u nich.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17484 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:20

Żeby uzyskać emeryturę trzeba mieć określony wiek, kobieta 60, mężczyzna 65 i nie ma znaczenia staż pracy dla uzyskania uprawnień, staż pracy wpływa natomiast na wysokość emerytury.

#4 Guest_zaciekawiona

Guest_zaciekawiona
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:47

ha ha ha ha jakoś mój brat dostał list z ZUS z prognozę przyszłej emerytury.Wiem bo widziałam!!!Fakt ma troszkę więcej lat stażu niż ja.

Lepiej jest mieć 5 lat stażu niż np. 1 rok!Bez komentarza!!!

#5 Guest_zaciekawiona

Guest_zaciekawiona
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:53

Pierwszy raz słyszę, żeby ZUS wysyłał taką informację, a na dodatek osobie, która ma staż pracy 5 lat, czyli prawie żaden.Pytaj u nich.

Aha i mój mąż też dostał list z ZUS że prognoza emerytury będzie 1600 zł przy takich zarobkach jakie ma teraz.

On ma już 13 lat pracy.

Więc chyba ma Pani również żadne doświadczenie zawodowe skoro nie dostaje Pani prognozy.Współczuje!!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 11:11

Aha i mój mąż też dostał list z ZUS że prognoza emerytury będzie 1600 zł przy takich zarobkach jakie ma teraz.

On ma już 13 lat pracy.

Więc chyba ma Pani również żadne doświadczenie zawodowe skoro nie dostaje Pani prognozy.Współczuje!!

Nie współczuj mi. Moje doświadczenie zawodowe to 35 lat pracy. Po 13 latach pracy Twojego męża, to może mieć co najwyżej 300 zł emerytury. Prognozowanie ZUS polega na tym, że zakładają, że mąż będzie pracował do 65 roku życia i będzie otrzymywał zawsze wynagrodzenie w wysokości średniej krajowej. A wiadomo, że to bzdura, bo ludzie chorują, pobierają zasiłki, mają przerwy w pracy, biorą zasiłki dla bezrobotnych. Tego ZUS nie przewiduje i wciska kit w swoim prognozowaniu. Jak mąż ukończy 65 lat i doczeka się emerytury, to okaże się, że dostanie 1000 zł, czyli jak wszyscy.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17484 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 czerwiec 2018 - 11:56

ha ha ha ha jakoś mój brat dostał list z ZUS z prognozę przyszłej emerytury.Wiem bo widziałam!!!Fakt ma troszkę więcej lat stażu niż ja.
Lepiej jest mieć 5 lat stażu niż np. 1 rok!Bez komentarza!!!

Ja tobie bardziej współczuję, za 100 zł emerytury trudno egzystować, nie wspomnę o życiu

#8 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 12:07

Z prognozowaniem emerytury za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, to tak, jak z prognozowaniem pogody na lipiec - albo będzie słońce, albo będzie deszcz. Kilka razy w tym czasie zmieni się rząd, zmienią się przepisy obliczania emerytury, nie przewidzimy inflacji, nawet nie wiemy, jaka będzie w przyszłości obowiązywać waluta w naszym kraju.Ja jestem od dawna emerytką, a ciągle dostaję z ZUS-u prognozowanie mojej emerytury, kiedy osiągnę 60 lat życia i ciągle im wychodzi, że otrzymam wtedy 1350 zł. Tyle, że ja już mam 66 lat, więc to chyba dotyczy następnego mojego życia.

#9 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 19:35

A ja znam przypadek ze sasiadka ktors pokazywala mi dokumenty z ZUS ze ma 340 zl emerytury i uwaga - uznali jej tylko 2 miesiace skladkowe a miala w sumie 6 lat stazu pracy ale bylo to w firmach gdzie nie placili skladek.Nigdy nie chorowala wychowywala 2 dzieci i nie musiala albo nie chciala pracowac...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy