Skocz do zawartości

Ekwiwalent za dodatkowy urlop osoby niepelnosprawnej

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:51

Mam problem z wyliczeniem ekwiwalentu. Sprawa wyglada nastepujaco. Zatrudnilismy osobe niepelnosprawna od 11 czerwca na pelny etat. Drugiego dnia zatrudnienia nabyla ona pierwszy dodatkowy urlop z tytulu swojej niepelnosprawnosci po przepracowaniu roku czasu od wydania orzeczenia. Pani ta pracowala tylko jeden dzien pozniej juz nie wstawila sie do pracy. Wyslalismy jej dyscyplinarke. Wymiar urlopu wypoczynkowego to 20 dni. I mam dylemat co z tymi 10 dniami co nabyla, musimy jej zaplacic za te 10 dni ekwiwalent czy proporcionalnie do zatrudnienia tez go obliczyc?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 11:12

Mam problem z wyliczeniem ekwiwalentu. Sprawa wyglada nastepujaco. Zatrudnilismy osobe niepelnosprawna od 11 czerwca na pelny etat. Drugiego dnia zatrudnienia nabyla ona pierwszy dodatkowy urlop z tytulu swojej niepelnosprawnosci po przepracowaniu roku czasu od wydania orzeczenia. Pani ta pracowala tylko jeden dzien pozniej juz nie wstawila sie do pracy. Wyslalismy jej dyscyplinarke. Wymiar urlopu wypoczynkowego to 20 dni. I mam dylemat co z tymi 10 dniami co nabyla, musimy jej zaplacic za te 10 dni ekwiwalent czy proporcionalnie do zatrudnienia tez go obliczyc?

Proporcjonalnie do zatrudnienia.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 11:29

Do urlopu dodatkowego stosujesz przepisy jak do wypoczynkowego, więc tak, jak powyżej - proporcjonalnie.

#4 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 11:41

Czyli wyliczam z 30 dni i wychodzi 2,5 dnia w zaokragleniu 3 dni, tak? I za te 3 dni ekwiwalent trzeba jej zaplacic

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 12:00

Nie liczy się wypoczynkowego i dodatkowego łącznie - jest stanowisko PIP i Ministerstwa Pracy, że należy je liczyć rozłącznie, bo tak jest korzystnie dla pracownika.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy