Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w rachunkowości w 2019 roku


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197464 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:44

Skrócenie okres przechowywania sprawozdań finansowych do co najmniej pięciu lat, rozszerzenie katalogu jednostek małych, mogących skorzystać z uproszczeń w rachunkowości, czy też rozszerzenie kręgu jednostek uprawnionych do stosowania dodatkowych uproszczeń w zakresie ewidencji i leasingu. To tylko niektóre propozycje zmian w rachunkowości, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Powrót do artykułu: Zmiany w rachunkowości w 2019 roku

#2 Guest_Nikki

Guest_Nikki
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:44

Oczywiście wszystkie te zmiany upraszczające w ustawie o rachunkowości, które che wprowadzić Ministerstwo Finansów w 2019 roku, są potrzebne. Generalnie uważam jednak, że cała ustawa o rachunkowości powinna zostać zreformowana, bo wydaje mi się, że trochę nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej. Warto by podyskutować czy ustawa o rachunkowości to nie powinna być ta część systemu rachunkowości, która musi być regulowana, czyli właśnie sprawozdawczość finansowa, zgodna ze standardami międzynarodowymi i dyrektywami, które dotyczą sprawozdawczości finansowej. Natomiast same zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych mogłyby być w randze rozporządzenia.

#3 Guest_Celina

Guest_Celina
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 15:18

Zmiany jak co roku... Zmiany zmianami ale jeśli chodzi o same zasady rachunkowości to się nie zmienia. Sama bym w życiu tego nie ogarnęła a księgowość prowadzi mi firma Gama z Białołęki i raczej nie będę chciała rezygnować z ich usług, bo są bardzo dobrą firmą!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych