Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firma bez ZUS, czyli spółka z o.o.

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197412 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 14:33

Jednym z częstszych, o ile nie najczęstszym pytaniem od naszych potencjalnych klientów jest: „Jak i czy w ogóle możliwe jest prowadzenie firmy bez opłacania ZUS?” Jest możliwe, jak najbardziej - w tym artykule postaramy się rozwinąć właśnie ten temat.

Powrót do artykułu: Firma bez ZUS, czyli spółka z o.o.

#2 Guest_PAWEŁ SZ.

Guest_PAWEŁ SZ.
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2018 - 14:33

CORAZ BARDZIEJ WYBITNI EXPERCI NA INFOR.PL

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2018 - 19:20

Oszczędność 1200 zł na ZUS, a choćby księgowość na pełnych księgach to przecież też nie jest koszt KPIR....

#4 UniDot

UniDot

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 08:38

UniDot.pl jest moim autorskim projektem, który uruchomiłem w 2006 roku. W tym samym roku założyłem pierwszą działalność gospodarczą w Polsce.
Dodatkowo, mieszkałem wtedy w Holandii, gdzie prowadziłem firmę jednoosobową, dzięki czemu miałem swoją pierwszą Firmę bez ZUS!

W związku z działalnością w Polsce zmuszony byłem odprowadzać comiesięczne obowiązkowe składki na ZUS, dlatego też zacząłem szukać rozwiązania. Poszukiwać legalnej drogi na to, aby obowiązkowe składki maksymalnie obniżyć bądź nie płacić ich wcale.

Po dość długim czasie analizowania aktów prawnych, znalazłem właściwe rozwiązanie. Było legalne i przede wszystkim bezpieczne, o czym przekonałem się dwa lata później, gdy ZUS z Zabrza wszczął kontrolę w mojej firmie.

ZUS zarzucił mi, że unikałem obowiązkowych składek i nakazał ich zapłatę wraz z odsetkami. Byłem przygotowany na taką sytuację. Przedłożyłem odpowiednie dokumenty, a w szczególności druki A1 (wcześniej E-101) uzyskane z holenderskiego SVB. Na podstawie zebranej dokumentacji ZUS zmuszony był zmienić swoją wcześniejszą decyzję o nakazie zapłaty zaległych składek.

W czasie trwania postępowania wyjaśniajacego, ZUS korespondował z SVB w celu ustalenia mojego statusu jako "osobowy ubezpieczonej" w Holandii.
ZUS z góry założył, że jestem nieuczciwy, a firma w Holandii jest fikcyjna. 
SVB na wniosek ZUS dokonał kontroli w miejscu siedziby firmy, skontaktował się z Belastingdienst (holenderski urzędem skarbowym) i ustalił stan faktyczny, wykluczając zatrudnienie pozorne.

https://www.unidot.p...ma-bez-zus-2018

#5 Guest_M38

Guest_M38
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 14:58

Jak wyglda sprawa ze składka ZUS gdy jedynym udziałowcem w spółce z o.o. jest np. Spolka LLP z Delavare? A spolka w polsce jest oddziałem tamtej. Wiadomo że gdybym założył jednoosobową spółkę z o.o. na swoje nazwisko to musiałbym pełny ZUS płacić, ale ciekawy jestem jak by to wyglądało w powyższym przypadku.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 sierpień 2018 - 21:49

Przecież osoba prawna /spółka/ nie podlega składkom ZUS, więc co masz na myśli ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych