Skocz do zawartości

centralizacja VAT

wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:48

Witam,

po zrobieniu scentralizowanej deklaracji VAT Gminy okazało sie ze kwota jaka nalezy przekazać do US jest wyższa niż wpłaty z Cząstkowych deklaracji co w takiej sytuacji??

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:51

Szukać, która jednostka zapłaciła za mało?

#3 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 06:51

i tu pojawia się problem :( wszystkie deklaracje czastkowe przeliczyłam na nowo i sa ok. a niestety wpłaty mam o 5 zł mniej niż po scentralizowaniu :(

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 07:10

Wpłaty od każdej jednostki masz osobnym przelewem tak? Deklarację od każdej jednostki też masz osobno? I jak zrobisz zestawienie kwota z deklaracji i kwota z przelewu to wszystkie kwoty się zgadzają tak? U nas była taka sytuacja, że jedna jednostka zrobiła szybciej deklarację, przekazała do gminy i zrobiła przelew. A później jeszcze coś dopisali. W gminie widać było w systemie już inną kwotę, a deklaracja od jednostki została po staremu. Jeżeli zgadza się zestawienie kwota z deklaracji i wpłata to nie zostaje nic innego jak dzwonić po jednostkach i pytać jak oni TERAZ mają u siebie.

#5 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:51

Hmmm cała deklaracja i JPK wszystko się zgadza i nadal błedy mie mogę znaleźć ... :( to jakas masakra :( juz pokolei rozliczałam scentralizowaną deklaracje dodając wszystkie pozycje z jednostek i wychodzi o 5 zł róznicy niż wpłaty :(

#6 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:54

Napisałam Tobie wyżej jak może być, u nas tak się przytrafiło. Ktoś szybciej zrobił deklarację i przesłał do Was, a później jeszcze coś dopisał. Nie wiem jak u Was to działa ale my mamy jeden połączony program i każda jednostka wprowadza dane u siebie, a gmina całość widzi u siebie. Jedna jednostka wprowadziła dane, sporządziła deklarację i gminie taką deklarację w formie papierowej przekazała i przelała kwotę z pierwotnej deklaracji. Później doszła im jeszcze jakaś faktura, dopisali ją ale zapomnieli zmienić deklarację u siebie. A gmina widziała już tę druga deklarację. Inaczej pomóc Tobie nie potrafię 

#7 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:57

duzo masz tych jednostek?

#8 Guest_pawełsz

Guest_pawełsz
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:14

a jednostki wpłacają ci co do grosza czy w zaokrągleniu do pełnego zł 

#9 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:15

oooo to też jest myśl :) no ale to by te różnice co miesiąc wychodziły

#10 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:18

Wpłaty od każdej jednostki masz osobnym przelewem tak? Deklarację od każdej jednostki też masz osobno? I jak zrobisz zestawienie kwota z deklaracji i kwota z przelewu to wszystkie kwoty się zgadzają tak? U nas była taka sytuacja, że jedna jednostka zrobiła szybciej deklarację, przekazała do gminy i zrobiła przelew. A później jeszcze coś dopisali. W gminie widać było w systemie już inną kwotę, a deklaracja od jednostki została po staremu. Jeżeli zgadza się zestawienie kwota z deklaracji i wpłata to nie zostaje nic innego jak dzwonić po jednostkach i pytać jak oni TERAZ mają u siebie.

Napisałam Tobie wyżej jak może być, u nas tak się przytrafiło. Ktoś szybciej zrobił deklarację i przesłał do Was, a później jeszcze coś dopisał. Nie wiem jak u Was to działa ale my mamy jeden połączony program i każda jednostka wprowadza dane u siebie, a gmina całość widzi u siebie. Jedna jednostka wprowadziła dane, sporządziła deklarację i gminie taką deklarację w formie papierowej przekazała i przelała kwotę z pierwotnej deklaracji. Później doszła im jeszcze jakaś faktura, dopisali ją ale zapomnieli zmienić deklarację u siebie. A gmina widziała już tę druga deklarację. Inaczej pomóc Tobie nie potrafię 

Witaj,

u mnie jednostki maja same swoje programy do gminy przesyłają już gotowe deklaracje w formie papierowej i JPK i ja je wtedy wszystkie razem łącze w scentralizowaną deklarację. i właśnie przy zrobieniu scentralizowanej powstaje więcej :( a jak liczę każą osobno deklarację to wpłaty są ok. a jak połączę to .... nie pasuje :(

#11 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:20

Kurde wiem, że to może śmieszne ale nie przekręcasz jakiejś cyfry? Sprawdź na spokojnie

#12 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:22

a jednostki wpłacają ci co do grosza czy w zaokrągleniu do pełnego zł 

tak wpłacają np. 17,73 wszystkie grosze jak wychodzi z deklaracji. deklaracje cząstkowe są z groszami a scentralizowana w pełnych zł.

nie miałam takiej sytuacjibo zawsze to kwoty scentralizowane przenosiłam na następny okres, a teraz mieliśmy duzo sprzedaży i mamy teraz wpłatę do US

#13 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:28

No to może te 5 zł z zaokrągleń wynika. Kilka jednostek ma w cząstkowej  np.17,73, w scentralizowanej zaokrągli już do 18 zł i tak się nazbiera?

#14 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:29

Szczególnie, że teraz pierwszy raz miałaś VAT do zapłaty. Jeżeli z tego to wynika to ja daję to w PKO i po sprawie ;)

#15 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:04

wpłat z jednostek mam 17,73; 1719,21; 271,70; 34706,10 łącznie na 36714,74

zaś VAT-u należnego z deklaracji cząstkowej

17,73+6976,29+163,7+1609,14+271,7+51627,03 łącznia 60665,59

z przeniesienia deklaracja scentralizowana 21186

a VAT naliczony z deklaracji cząstkowej 2299,84+461,35 = łącznie 2761,19

i kwota podatku podlegacjaca wpłacie 36718,40

#16 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:19

po scentralizowaniu i zaokrągleniach 36719

#17 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:38

Przeanalizuj jeszcze raz deklaracje cząstkowe. One są robione ręcznie czy z programu? Odejmij od należnego naliczony i do przeniesienia. Może tam jest gdzieś błąd

#18 Guest_KAMILAA

Guest_KAMILAA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 11:59

i własnie wszystko się zgadza a problem tego rodzaju ze na koncie VAT mam 36714,74 a po scentralizowaniu ma 36719 i skad powinnam teraz przelać pieniądze jako co??

#19 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 12:01

ze swojego konta tfuu znaczy gminy nie osobistego ;) jako zapłata podatku VAT

#20 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:02

jak długo przenosiłaś vat na następne okresy to robiłaś zaokrąglenia przeniesienia na głównej deklaracji ?? bo jak nie toto jest różnica pozatym 36718,40 to niejest 36719 to 36718

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych