Skocz do zawartości

Zdjęcie

należności 221

należności

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 księgowa jb

księgowa jb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 10:20

Witam

Jesteśmy jednostką budżetową, Na przełomie roku potrącenia za rozmowy telefoniczne pracowników odprowadziłam na dochody. (oczywiście za ich zgodą, na podstawie zestawienia zatwierdzonego przez kierownika). Ujęłam to na koncie 221 paragraf 094. Mam kontrolę i zarzucono mi że nie mam analityki do konta 221, czy rzeczywiście powinnam mieć zaksięgowane z par. 094 ale nie ogólnie rozmowy telefoniczne, tylko na poszczególne osoby. Dodam że tych osób jest około 60. Proszę o pomoc

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 czerwiec 2018 - 12:28

Dla przejrzystości pewnie powinnaś mieć, ale.....ja nie mam.

Niech kontrolujący wskaże jednoznaczny przepis, który by zobowiązywał, aby analityka na 221 była w takiej szczegółowości, w/g mnie wystarczy co do tytułów

#3 księgowa jb

księgowa jb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 12:49

Dla przejrzystości pewnie powinnaś mieć, ale.....ja nie mam.

Niech kontrolujący wskaże jednoznaczny przepis, który by zobowiązywał, aby analityka na 221 była w takiej szczegółowości, w/g mnie wystarczy co do tytułów

Podano mi tylko przepis z ustawy o rachunkowości : " Ewidencja szczegółowa do konta 221 powinna być prowadzona według dłużników i podziałek klasyfikacji budżetowej oraz budżetów, których należności dotyczą. Ewidencja szczegółowa według podziałek klasyfikacji budżetowej może być też stosowana alternatywnie na kontach korespondujących z kontem należności z tytułu dochodów budżetowych." Skoro kwota znajduje się na naszym koncie, a zapis na koncie 221 /760 ma charakter techniczny,

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 czerwiec 2018 - 13:10

To zrób analitykę i już

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: należności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0