Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie 172 dni,powrót do pracy i kolejna choroba

zwolnienie lekarskie choroba 182 dni pomoc

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:22

Witam,

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. 

Przebywałam na zwolnieniu lekarskim 172 dni do 12.05.2018. 16.05 zrobiłam badania kontrolne w medycynie pracy. Z powodu przeterminowania badań BHP nie świadczyłam pracy z prawem do wynagrodzenia ( podpisywałam stosowny dokument) i do pracy wróciłam 22.05. Dziś jest 15.06 i niestety rozchorowałam się i chodzę chora (grypa) do pracy ponieważ nie wiem,czy mogę iść na zwolnienie lekarskie,czy nie grozi mi utrata pracy. Czytałam, że musi być 6 tygodni przerwy pomiędzy zwolnieniami, ale co w przypadku człowieka, który nie jest w stanie podnieść się z łóżka z powodu grypy, anginy czy zapalenia oskrzeli? :(

Proszę o radę, z góry dziękuję.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:30

Jeżeli to schorzenie nie powiązane z poprzednią chorobą, to nie ma problemu, wystarczy 1 dzień przerwy.

#3 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:36

Poprzednie schorzenie obejmowało problemy ginekologiczne oraz psychosomatyczne. W takim razie lekarz wystawiający mi zaświadczenie do medycyny pracy wprowadził mnie w błąd,ponieważ poinformował mnie, że muszę odbyć 6 tygodniową przerwę i nie mogę w ogóle iść na zwolnienie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:19

Ale teraz to zakład pracy wysle zapewne zapytanie do ZUS, czy jest to ten sam okres zasiłkowy, czy obecna choroba nie ma związku z poprzednią, jeśli  nie, to spokojnie, a jeśli ZUS uzna, że tak, wówczas twoja choroba może najwyżej trwać 10 dni + 3 m-ce zasiłek rehabilitacyjny jeśli lekarze orzecznicy ZUS tak uznają, a ty wystąpisz o rehabilitację

#5 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:31

Ale teraz to zakład pracy wysle zapewne zapytanie do ZUS, czy jest to ten sam okres zasiłkowy, czy obecna choroba nie ma związku z poprzednią, jeśli  nie, to spokojnie, a jeśli ZUS uzna, że tak, wówczas twoja choroba może najwyżej trwać 10 dni + 3 m-ce zasiłek rehabilitacyjny jeśli lekarze orzecznicy ZUS tak uznają, a ty wystąpisz o rehabilitację

Dziękuję za informację, nie miałam o tym pojęcia. Chciałabym przetrwać te 6 tygodni, żeby nie mieć problemów z ZUS, ale nie wiem czy wytrwam z temperaturą 39 stopni.

Czy da się dokładnie wyliczyć kiedy upłynie te 6 tygodni? Zwolnienie lekarskie miałam do 12.05. czyli wg moich obliczeń ok 25.06 mogę się rozchorować, wiem, że to brzmi absurdalnie, ale niestety jestem osobą o kiepskim zdrowiu, i stresuje mnie fakt, że mogę zasłabnąć w pracy :/

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:41

Przerwa w przypadku tego samego schorzenia musi wynosić 60 dni, nie 6 tygodni.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie lekarskie, choroba, 182 dni, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych