Skocz do zawartości

Wypowiedzenie lokalu

Najem Lokal Mieszkanie Umowa Wypowiedzenie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:35

Witam, piszę do Was z taką sprawą:

Kilka miesięcy temu wynająłem lokal, umowa na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nadszedł czas gdy postanowiłem się wyprowadzić i tu zaczyna się problem.

Umowa zawiera "Miesięczny okres wypowiedzenia... Okres wypowiedzenia zaczyna biec pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypowiedzenie zostało skutecznie doręczone... za skuteczne doręczenie strony uznają doręczenie za potwierdzeniem - listem poleconym lub osobiście... Umowa może zostać rozwiązana w każdym czasie za zgodą obu stron."

Ja popełniłem błąd, że zabrałem się za to zdecydowanie za późno. Planowałem wyprowadzić się 1 lipca, jednakże był już 30 maj, a listu jeszcze nie wysłałem.

Zadzwoniłem do właściciela, pogadałem, zgodził się żebym przesłał skan wypowiedzenie e-mailem, a samo wypowiedzenie też wysłał pocztą. I Tak tego 30 maja wysłałem skan wypowiedzenia e-mail. Samo wypowiedzenie wysłałem kilka dni później, jakoś 2-3 czerwca. Czyli zgodnie z umową, przez to, że się spóźniłem powinienem móc najwcześniej wyprowadzić się 1 sierpnia.

Właściciel zgodził się żebym wyprowadził się w lipcu, tyle, że dostałem odpowiedź, że odbioru mieszkania może dokonać jakoś w połowie lipca, zapytany dokładnie o datę odpowiedział "nie wiem". 

Wiem, że to moja wina, że się spóźniłem i że formalnie powinienem wyprowadzić się dopiero w sierpniu, ale czy mam jakieś prawa żeby cokolwiek od niego teraz egzekwować, czy po prostu zdać się na tą DOBRĄ WOLĘ i cierpliwie czekać do tej połowy lipca? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Najem, Lokal, Mieszkanie, Umowa, Wypowiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych