Skocz do zawartości

Rodo a fakury

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika62

Guest_Monika62
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:24

Cześć, 

Z góry proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie odnośnie faktur i rodo. Jeżeli wystawiam fakurę na podstawie dowodów WZ i mam podpisaną zgodę od klientów (sklepów) na przetwarzanie danych osobowych to czy fakutrę mogę podać sklepowej do ręki czy lepiej zostawić jej fakurę w kopercie ? Wiem, dziwne pytanie ale słyszałam że niektóre firmy tak juz robią.

PROSZĘ O ODPOWIEDŻ gdyż nie wiem jak powinnam postąpić.

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:28

Również nie wiem jak powinienem postąpić. Właśnie szukałem czy ktoś o tym napisał.

Ale dziś był u mnie dostawca, tzn. kierowca z towarem i podał mi fakturę w kopercie i powiedział że to przez te całe Rodo to z kopertami musi chodzić. Ale przecież towar wiedział jaki ma mi dać po go najpierw rozładował a potem dał mi kopertę. Jedno z drugim się wyklucza.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12444 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 czerwiec 2018 - 20:53

Ja się nie spotkałam z fakturami w kopertach, i uważam, że to jakaś nadinterpretacja.

#4 Guest_mamba

Guest_mamba
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 23:58

Kazus wycieczki szkolnej dzieci i szpitali które w powołaniu na RODO nie udostępniały rodzicom w ogóle infromacji czy ich dzieci są w danym szpitalu. Bzdura totalna. Przecież dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust.1  lit. a lub b RODO wiec nie rozumiem co to za cyrk z tymi kopertami.

#5 fredy555

fredy555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 05:31

Te całe RODO to jakaś kpina tylko utrudnia życie i nic więcej.

____

Blog

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 07:22

Cześć, 

Z góry proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie odnośnie faktur i rodo. Jeżeli wystawiam fakurę na podstawie dowodów WZ i mam podpisaną zgodę od klientów (sklepów) na przetwarzanie danych osobowych to czy fakutrę mogę podać sklepowej do ręki czy lepiej zostawić jej fakurę w kopercie ? Wiem, dziwne pytanie ale słyszałam że niektóre firmy tak juz robią.

PROSZĘ O ODPOWIEDŻ gdyż nie wiem jak powinnam postąpić.

Ogólna histeria wywołana przez specjalistów wszelkiej maści, którzy chcieli na RODO zarobić spowodowała masowe wyłączenia zdrowego rozsądku - stąd te wszystkie koperty, gromadzenie niepotrzebnych zgód, a żeby było jeszcze ciekawiej - w ramach pozyskiwania zgód dodatkowe gromadzenie danych, które ich administratorom są zbędne, co jest w ogóle z RODO sprzeczne. Myślę, że informacja o kolejnej katastrofie na miarę Czarnobyla takiej paniki by nie wywołała.

Skoro pani sklepowa dostęp do danych swojego pracodawcy/zleceniodawcy ma, to na kiego grzyba chronić te dane w kopertach?

RODO może przejrzyste szczególnie nie jest, ale logiczne - dostęp mają mieć wyłącznie ci, którym jest to niezbędne i w niezbędnym zakresie - na fakturach danych osobistych szefa/właściciela się raczej nie wpisuje, a dane wynikające z przepisów prawa i dotyczące podmiotu, któremu się ten dokument przekazuje - tu nie ma niczego, co trzeba by przed pracownikami tego podmiotu chronić (chyba że byłaby to faktura prywatna właściciela/szefa za kurs samoświadomości w jakimś systemie religijnym). Jak pani sklepowa nie może widzieć dokumentu, to co dopiero np. pracownicy biura rachunkowego podmiotu, który tę fakturę wystawił.

Jak zaczniemy ochraniać wszystko przed wszystkimi to sami się sparaliżujemy.

#7 Guest_Monika62

Guest_Monika62
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:51

Zgadzam się z Tobą, że to wszystko si wyklucza mam/dałam zgodę a i tak dostaję Faktury w kopercie.
Bo tak naprawdę nikt nic nie wie i woli się zabezpieczać chociaż tak niż płacić karę, tak się dowiedziałam od znajomego który też tak dotał fakuturę od dostawcy. 
Niedługo nawet karty pacjenta nie będzie u lekarza bo RODO i na rejestracji zobaczą. haha

Dziękuję za odpowiedzi.

#8 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:17

Kazus wycieczki szkolnej dzieci i szpitali które w powołaniu na RODO nie udostępniały rodzicom w ogóle infromacji czy ich dzieci są w danym szpitalu. Bzdura totalna. Przecież dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust.1  lit. a lub b RODO wiec nie rozumiem co to za cyrk z tymi kopertami.

A o zamknięciu cmentarza przez błędne zrozumienie RODO - https://nowy-sacz.dz...ozumienie-rodo/ czytałeś? Paranoja.

#9 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 18:39

Doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Prowadzę firmę lecz niestety samemu na własną rękę kiedy nie do końca zna się nową politykę ochrony danych powinno udać się na szkolenia. Przez naszą niewiedzę możemy mieć później sporo kłopotów. Mogę polecić Ci szkolenia rodo i wyszukiwarkę, którą ostatnio znalazłam. Mogłabym nawet umówić się z użytkownikami forum, jeśli bylibyście zainteresowani i możemy pójść na to w kilka osób. Z tego co widzę szkolenia nie są drogie, a bardzo interesujące. https://www.jakosc.b...szkolenia-rodo/. Odbywają się w całej Polsce.

#10 kabu12

kabu12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 12:52

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać oraz nic ująć :)

Na niektóre pytania tak naprawdę nie chcemy znać odpowiedzi, bo czasem łatwiej, by na zawsze pozostały tylko pytaniami.

#11 madzia001

madzia001

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 17:22

Wiesz co, może warto przeprowadzić w firmie szkolenie RODO? Uwierz mi, że kary są bardzo wysokie, znam takie przypadki, że ktoś musiał zapłacić już 30 tysięcy zł :o Moja firma skorzystała z usług apexnet.com.pl i muszę powiedzieć, że szkolenie przeprowadzone zostało bardzo profesjonalnie. Bardzo dużo merytorycznej wiedzy, która pomogła nam w codziennych obowiązkach :)

#12 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 18:25

madzia, gdzież to zapłacono taką karę? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych