Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto wydaje świadectwo pracy dla dyrektora prowadzącego szkołę jako osoba fizyczna?

dyrektor świadectwo pracy osoba fizyczna

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 izaa85

izaa85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 13:37

Mam pytanie kto powinien wystawić świadectwo pracy dyrektorce szkoły prowadzącej ją jako osoba fizyczna nie posiadająca organu prowadzącego. Obecnie dyrektorka pracuje w szkole jako nauczycielka, nie posiada świadectwa pracy za 9 lat prowadzenia swojej szkoły, która uległa likwidacji. Sama sobie jego nie wystawiła, umowy z sobą też nie zawierała. Mi teraz brakuje tego dokumentu do wypłaty jej nagrody jubileuszowej. Jej samej też będzie potrzebny, bo chce starać się o świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. Może ktoś pomoże?:)

#2 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:02

To niech sobie wystawi, jaki problem?

Nie miała umowy, ale świadectwo pracy to chyba inna bajka

#3 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:24

Durne pytanie "kto powinien wystawić świadectwo pracy dyrektorce szkoły prowadzącej ją jako osoba fizyczna nie posiadająca organu prowadzącego."

no kto?

wniosek z tego, że nie była zatrudniona, nie liczysz jej do stażu, to tak jak by miała własna działalność gospodarczą, a to nie jest liczone do dodatku stażowego przecież, ani do nagrody jubileuszowej

A kto wyda świadectwo pracy hydraulikowi jeśli ma działalność gospodarczą??? czy on też ma umowę o pracę? NIE

Zajrzyj kobieto do przepisów o pracownikach samorządowych i zobacz jakie okresy pracy zaliczasz do stażu do nagrody jubileuszowej

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:25

Durne pytanie "kto powinien wystawić świadectwo pracy dyrektorce szkoły prowadzącej ją jako osoba fizyczna nie posiadająca organu prowadzącego."

no kto?

wniosek z tego, że nie była zatrudniona, nie liczysz jej do stażu, to tak jak by miała własna działalność gospodarczą, a to nie jest liczone do dodatku stażowego przecież, ani do nagrody jubileuszowej

A kto wyda świadectwo pracy hydraulikowi jeśli ma działalność gospodarczą??? czy on też ma umowę o pracę? NIE

Zajrzyj kobieto do przepisów o pracownikach samorządowych i zobacz jakie okresy pracy zaliczasz do stażu do nagrody jubileuszowej

Prawda

#5 Guest_Kondi

Guest_Kondi
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:45

"Mi teraz brakuje tego dokumentu do wypłaty jej nagrody jubileuszowej."

to właśnie kadrowe w szkołach - porażka!!! nawet nie wie co jest napisane w przepisach, które obowiązują w samorządzie

#6 izaa85

izaa85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 08:35

Pracuję od 3 miesięcy a nie od 30 lat i mam prawo nie wiedzieć wszystkiego. Dzięki za odp.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 08:44

Pracuję od 3 miesięcy a nie od 30 lat i mam prawo nie wiedzieć wszystkiego. Dzięki za odp.

Dlaczego się oburzasz?

I co to za impertynencki ton "mam prawo....."? trochę pokory,  no niezupełnie masz prawo, odpowiadasz za czyjeś wynagrodzenia, przydzielanie uprawnień i jeszcze za publiczne środki.

Jeśli pracujesz krótko, to tym bardziej zaczynasz od przepisów, one są podstawą do osiągnięcia profesjonalizmu....kiedyś.

Nie zaczyna się zgłębiania wiedzy od pytań na Forum, nie wszyscy odpowiadają prawidłowo, mogą wprowadzić ciebie w błąd nieświadomie lub świadomie (dowcipnisiów nie brakuje....) a taka sprawa jak uprawnienia do nagrody jubileuszowej, czy dodatku stażowego, to zagadnienia wynikające wprost z ustawy o pracownikach samorządowych.

Jak się ma podstawy prawne opanowane, można w szczególnie zawiłych przypadkach konsultować się z bywalcami na Forum.

#8 izaa85

izaa85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 12:44

Przepraszam za swój "impertynencki ton". Szukałam jakiejś wskazówki bo od tego chyba jest forum, ale nawet tego nie można, bo od razu jakieś tony, porażki i głupie pytania. Więc pokornie przepraszam - więcej nie będę pytać. Ale chyba lepiej głupio(dla kogoś) zapytać niż zrobić coś źle. Fora nie są od obrażania a przynajmniej być nie powinny.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dyrektor, świadectwo pracy, osoba fizyczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych