Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysł na biznes - dobry?

wróć do serwisu Moja Firma 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Justin

Justin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 17:29

Mam już swoją kwiaciarnię, tak że jakieś tam doświadczenia mam w prowadzeniu własnej działalności. Interesuje mnie ostatnio temat rozszerzenia jej o usługę zamawiania bukietów i dowożenie ich do adresatów. Taka poczta kwiatowa. Pomysł może nie jest nowatorski, ale w swoim mieście byłabym pierwsza z czymś takim. Tutaj wchodzimy na grunt nowoczesnych technologii, który jest dla mnie dość grząski. Wiem że wiele tego typu kwiaciarnie posiadają sklepy internetowe. Widziałam też konfiguratory produktów, w których bukiet składa się od zera dobierając kwiatki? Które rozwiązanie byście wybrali? Czy idzie odnieść sukces bez sklepu lub konfiguratora online np.: ulotki z przykładowymi bukietami?

#2 Brajanek

Brajanek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 06:43

Jeżeli miasto ma ponad 10 tys mieszkańców i większości nie stanowią ludzie po 40-stce to masz ogromne szanse że ci się uda. W sumie uda Ci się to na pewno jeżeli tego nie spaprasz. Jakby tak się zastanowić to wolałbym to i to. Czyli potrzebuję wysłać na szybkiego kwiaty korzystam z gotowych kompozycji w sklepie internetowym ale gdy mam do czynienia z uroczystością związaną z bliską mi osobą to fajnie byłoby móc ułożyć coś własnego. Bliskiej osobie chce się poświęcić czas a konfigurator na to pozwala, jest to tez zabawa, a takie zwiększają sprzedaż w sklepach internetowych. Zobacz...jeżeli bliska osoba lubi frezje, i gerbery (czy jak im tam) i zbliżają się jej 30 urodziny, użyłbym 30 kwiatów do tego celu :). Konfigurator produktu nadaje się do tego idealnie.

#3 Justin

Justin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 10:17

Tak też to widzę tyle że największe ograniczenia są w dostępnych firmach, w naszej okolicy chyba nie ma żadnej, znalazłam jakiegoś freelancera, ale ten nie tworzy własnego oprogramowania. Dzwoniłam łączeni do 6, opisałam zagadnienie konfiguratora. 4 firmy napisały że nie ma takich rozszerzeń do sklepów internetowych. 2 mi napisały na na Worpress to nie możliwe do zrobienia :|. Ja wiem że to możliwe :). Jeżeli więc znajdę odpowiednią firmę i zaproponują mi rozsądną cenę to na pewno wyposażę sklep internetowy w konfigurator produktów.

#4 Brajanek

Brajanek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 11:25

Znajomy zamawiał napisanie od podstaw programu działającego online do konfigurowania okien. Miał tam bardzo dużo opcji, także z bukietem na pewno sobie też poradzą. Kontakt do firmy znajdziesz tutaj: https://www.designcart.pl

Z tego co wiem też go mistrzowie wordpressa atakowali, jak się później okazało dobrze że się nie zgodził. Jak już się dogadasz z nimi daj znać jak Ci poszło ;)

#5 Justin

Justin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 07:20

Rozmawiałam z nimi. Zapowiada się dobrze. Po zadawali mi trochę pytań, także muszę nad nimi posiedzieć w ten weekend :)

#6 Brajanek

Brajanek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 17:13

Sam dopiero teraz bawię się konfiguratorem okien znajomego. Kiedyś się chwalił tym ale jeżeli, ktoś się tym nie interesuje lub go nie dotyczy to ciężko zarazić się podziwem. Teraz się bawię i jestem pod wrażeniem całej jego strony internetowej. Jak to u Ciebie będzie tak śmigać to być może będę nawet pierwszym Twoim klientem.  Życzę Ci powodzenia.

#7 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 22:21

Tak czy siak będzie trzeba zainwestować w stworzenie witryny internetowej. Pamiętaj, że przy odpowiedniej reklamie każdy biznes ma szanse istnieć, agencja interaktywna https://solv.pl zajmie się stworzenie m zarówno strony internetowej, jak i później jej reklamą 

#8 Kiereepp

Kiereepp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 październik 2018 - 11:48

Posiadam sklep internetowy z konfiguratorem. Klienci mają możliwość  skomponowania sobie mebli na miarę swoich potrzeb. Posiadam konfigurator na platformie z best.net.pl . Dodatkowo oferują wsparcie techniczne. 

#9 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 30 październik 2018 - 19:54

Ja uważam, że na początku nie warto rzucać się na głęboką wodę ponieważ może być później naprawdę spory problem w ogarnięciu wszystkich formalności, marketingu, sprzedaży itd. Dlatego na początku mogę zaproponować abyś również sprawdził propozycje franczyzy jak własny punkt kurierki, który naprawdę fajnie może zostać przyjęty ponieważ zapewniają dużo lepsze ceny za przesyłki niż konkurencja i do tego zapewniają pełne wsparcie podczas organizacji biznesu. Najlepiej będzie jeżeli sam się dokładnie przekonasz zaglądać na ich stronę https://shipcenter.pl/

#10 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 13:32

Produkcja zdrowej żywności, na przykład wszysto wega :)

#11 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:11

Moim zdaniem najlepiej inwestować w coś, na czym się dobrze znasz. Ja postanowiłam, że zajmę się produkcją i sprzedażą lakierów do paznokci. Od bardzo dawna o tym myślałam. Niedawno nawiązałam współpracę z firmą www.danpol-danielak.com, która dostarcza mi pędzelki i nakrętki do lakierów. Myślę, że niedługo zacznę sprzedaż na większą skalę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych