Skocz do zawartości

Praca w trakcie macierzyńskiego a kolejna ciąża

urlop macierzyński l4 praca w trakcie macierzyński

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Sonia

Guest_Sonia
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 22:14

Jestem zatrudniona na umowe o prace na czas nieokreślony. 29.09.2017 urodziłam dziecko. Wcześniej, praktycznie przez cała ciąże musiałam przebywać na zwolnieniu lekarskim. Obecnie przebywam na rocznym urlopie macierzyńskim, otrzymuję 80% wynagrodzenia. Następnie zamierzam wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy i rozwiązać umowę. Rozważam rozpoczęcie pracy u nowego pracodawcy. Planujemy również z mężem od nowego roku starania o kolejne dziecko, a w ciazy prawdopodobie znowu bede zmuszona przebywac na zwolnieniu. I tu pojawia się wiele pytań. 

1. U nowego pracodawcy mogę zacząć pracę już w lipcu a więc w trakcie trwania urlopu macierzynskiego. Czy rodzaj podpisanej umowy bedzie mial wplyw na wysokość l4 w planowanej ciąży na początku przyszłego roku i pozniejszy urlop macierzyński?
2. Nowy pracodawca nalega na umowe zlecenie. Czy walczyć o umowę o pracę? Jeśli tak, to kiedy? Od lipca czy dopiero kiedy zwolnię się z poprzedniej pracy?
A może w ogóle wstrzymać się z podjęciem pracy do czasu rozstania z poprzednim pracodawca? Który wariant będzie najkorzystniejszy finansowo biorąc pod uwagę nasze plany?
3. Czy któryś z wymienionych wariantów jest szczególnie korzystny lub niekorzystny dla nowego pracodawcy? Nie chciałabym, by w trakcie negocjaci uznał, że chce działać na jego niekorzysć.
4. Czy istnieje jakiś minimalny okres czasu, który muszę przepracowac u nowego pracodawcy aby zyskac świadczenia?
5. Jak obliczana będzie podstawa do l4 i urlopu macierzynskiego?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8622 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 08:24

możesz rozpocząć prace w trakcie macierzyńskiego

decyduj się tylko na umowę o pracę i to najlepiej na czas nieokreslony;

podstawa zasiłków , jesli zmienisz prace , tylko z wynagrodzenia u nowego pracodawcy

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop macierzyński, l4, praca w trakcie macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych