Skocz do zawartości

Aktualizacja wpisu CEIDG, konto osobiste

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:38

Witam,

mam pytanie odnośnie działalności gospodarczej i aktualizowania wpisu w CEIDG.

1. Przy zakładaniu jednoosobowej działalności podawałem moje jedyne, prywatne konto osobiste w CEIDG. Po tygodniu założyłem konto firmowe i zaktualizowałem wpis. W ciągu tego tygodnia otworze nowe konto osobiste i zamknę stare (to co podawałem przy zakładaniu działalności). Czy powinienem znowu aktualizować wpis CEIDG jeżeli założę nowe konto osobiste a stare będę likwidował? Działalność będę prowadzić tylko na koncie firmowym. Jedynie na koniec miesiąca będę przelewać nadwyżkę gotówki po odprowadzeniu wszystkich podatków z firmowego na prywatne.

2. Co w przypadku gdy na moje nowe konto osobiste będą wpływać przelewy nie związane z działalnością np: pieniądze od rodziny, część czynszu od lokatora? Czy US będzie to sprawdzać czy też nie (skoro nie będzie tego konta w CEIDG)? Konto osobiste nie będzie służyło do rozliczeń firmowych.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:14

"Czy US będzie to sprawdzać czy też nie (skoro nie będzie tego konta w CEIDG)?" - moim zdaniem nie  będzie sprawdzać .

#3 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 647 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 08:27

Zakładając własną działalność gospodarczą, koniecznie trzeba złożyć wniosek do CEIDG. Dlaczego jest to takie ważne i od czego pochodzi ten skrót? Tego można się dowiedzieć z tej strony, www. Dowiecie się również, jak i gdzie można złożyć wniosek i czy wiąże się to z jakimiś kosztami.

#4 bartolini1

bartolini1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 14:52

Takich usług jest bardzo wiele w internecie. Zdecydowanie można wybierać najtańsze propozycje.

Grzech jest jak wietnamska podróbka, która kosztuje trzy razy więcej niż obiecywano.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych