Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mały ZUS dla firm - zmiany w 2019 r.

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515791 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:16

Najmniejsi przedsiębiorcy, tacy, których miesięczny przychód nie przekracza dwuipółkrotności minimalnej pensji, mieliby prawo do naliczania składki proporcjonalnie ze wzrostem tego przychodu - takie zmiany mają objąć małe firmy.

Powrót do artykułu: Mały ZUS dla firm - zmiany w 2019 r.

#2 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:16

Ja tu czegoś nie rozumie, np. mam kontener handlowy , miesięczny przychód co potwierdza wydruk z kasy fiskalnej wynosi około 6000zł. po opłaceniu ZUS, oraz paru drobnych oplat typu , prąd , oplata targowa w gminie. Zostaje mi około 1200zl.dochodu.Wychodzi na to że jeszcze jestem za bogaty na maly ZUS, jakaś paranoja czy co?. Być może ta ulga skierowana jest do firm bardziej usługowych np. szewc, fryzjer itp. gdzie tam koszty przychodu mało się różnią od DOCHODU. Ja natomiast na cały przychód kupuje towar, a marża ze sprzedaży jest dopiero moim dochodem.

#3 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 07:55

Co to zmieni w życiu małych przedsiębiorców? Jak można odnosić się do przychodu? Moja działalność gospodarcza jest na etapie rozwoju, dochodu praktycznie nie mam (ze względu na koszty), za to przychód mam średnio w wysokości kilkunastu tysięcy miesięcznie. Żebym mógł skorzystać z "małego zusu" to musiałbym przestać się rozwijać, przestać inwestować w firmę. Przeraża mnie jakich mamy ekonomistów.

#4 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 20:25

Porażka ale czego oczekiwać od polskiego rządu :/ Może ktoś w końcu wpadlby na pomysł żeby zus był proporcjonalny do dochodu A nie przychodu :/ gdzie w tym wszystkim nasze koszty???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych