Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Pomocy! Nadużycie?

mandat nadużycie policja kara niesprawiedliwość pomocy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zapłon

Zapłon

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 20:30

Witam mam problem :/ sprawa nie wygląda najlepiej, ale chciałam się uświadomić

Jakiś czas temu jadąc samochodem ścięłam zakręt ( nie był to wjazd na przeciwny pas ruchu tylko przybliżenie się bliżej środka jezdni na zakręcie, na drodze nie występowały żadne pasy ) z naprzeciwka jechała policja (też bardziej środkiem) z powodu, że droga nie była za szeroka oba samochody (ja i oni) przybliżyliśmy do prawej strony jezdni. Debile za mną nawrócili i wstawili mi mandat 86/2 (kw) 6 punktów karnych i 500 zł mandatu, jak zapytałam czy nie da się mniejszego to jeden powiedział, że możemy dyskutować wyłącznie o wyższych granicach i w dodatku, że inny policjant dał by mi po twarzy i, że w tedy to bym jeszcze na policje dzwoniła. Jechałam wolno i nic nie piłam co wykazał też alkomat. Ciągle mimo to pytali czy coś brałam gdyż wiadomo byłam przerażona i w tedy jeszcze mi się śpieszyło :P Zgodziłam się na ten zbyt wysoki mandat, mimo że potem każdy mówił mi że to było nie sprawiedliwe. Policjanci mówili że mogło dojść do wypadku z nimi z mojej winy chodź nic nie było...  co więcej na mandacie pisze "spowodowanie innego zagrożenia niż kolizja drogowa"

Do tej pory nie wiedziałam co oznacza paragraf 86/2 (kw) aż dziś z ciekawości sprawdziłam to z chłopakiem, który skasował cały samochód i nic z niego nie zostało na oczach policji i dostał ten sam mandat (paragraf) i tylko 100 zł  i bez punktów.

W internecie pisze :

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Ja mam 86.§ 2. i ani alkoholu nie było ani żadnego środka czy coś, nawet wypadku a mimo to tak wynika z mandatu. 

Czy to sprawiedliwe? Czy to co mi wypisali dotyczyć może tego wykroczenia? Ile powinien wynosić taki mandat? Czy po wpłacie pieniędzy mogę się odwołać? I co możecie mi jeszcze powiedzieć w tej sprawie? Cham się jeszcze śmiał bo to było dzień po moich 19 urodzinach :/ 

 #2 Guest_Hej

Guest_Hej
 • Goście

Napisano 02 czerwiec 2018 - 21:41

Idź się bujaj

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 02 czerwiec 2018 - 22:08

Jakie nadużycie?
Najarana jechałaś to i masz

#4 Zapłon

Zapłon

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 23:14

No pewnie 😂😂 brawo 👏 jacy wy dojrzali jesteścieDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mandat, nadużycie, policja, kara, niesprawiedliwość, pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy