Skocz do zawartości

Zapłata za szkołę policealną - dług

windykacja szkoła policealna żak dług

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 21:45

Mam pewne pytanie odnośnie opłat za szkołę.
We wrześniu 2017 zapisałam się na płatny kierunek w szkole policealnej ŻAK, jednakże uczestniczyłam na zajęciach tylko dwa razy. Nie byłam zapisywana na listę obecności, nie odebrałam legitymacji czy indeksu ani nawet nie doniosłam potrzebnych papierów. Minęło dziewięć miesięcy, a dziś otrzymałam od szkoły SMS'a w którego treści znajdowała się informacja, że mam zapłacić prawie 700 złotych(co również mi się nie zgadza, bo za miesiąc kwota czesnego wynosi 139 złotych). W umowie jest napisane, że może ona zostać wypowiedziana przez szkołę w przypadku nieuczęszczania przez ucznia na zajęcia i niepłacenia czesnego za dwa miesiące, co wiąże się ze skreśleniem z listy. Wydaje mi się, że skoro nie uczęszczałam na zajęcia ani nie brałam udziału we wszelkich egzaminach oraz nie podpisałam dokumentu odnośnie odbioru legitymacji i indeksu nie powinnam być już brana pod uwagę. Czy mam takie prawo, by ubiegać się o umorzenie sprawy i nieponoszenie kosztów ze względu na to, że nie korzystałam z żadnych usług tej szkoły? I co mi grozi jeśli nie zapłacę? Czy czeka mnie windykator lub komornik? Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.

#2 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 01 czerwiec 2018 - 08:12

A podpisałaś umowę o świadczenie usług edukacyjnych? 

Jeśli podpisałaś umowę i jej nie wypowiedziałaś, to szkoła może wystąpić o zapłatę. Nie ma tu znaczenia, że nie chodziłaś na zajęcia, nie odebrałaś legitymacji...

Dług może być ściągany przez szkołę lub trafić do komornika, który może zająć Twoje wynagrodzenie lub konto.

Analogiczne - kupujesz mieszkanie ale w nim nie mieszkasz. Czy masz obowiązek płacić czynsz?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windykacja, szkoła policealna, żak, dług

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy