Skocz do zawartości

Zdjęcie

JPK na żądanie - obowiązki przedsiębiorcy

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198277 postów

Napisano 28 maj 2018 - 11:18

Od 1 lipca 2018 r. obowiązek przesyłania JPK na żądanie skarbówki obejmie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. To kolejny etap rewolucji związanej z JPK. Wielu przedsiębiorców nie ma jednak pojęcia, z czym się to dla nich wiąże i jakie obowiązki będą musieli spełnić.

Powrót do artykułu: JPK na żądanie - obowiązki przedsiębiorcy

#2 Guest_Daro

Guest_Daro
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 11:18

Fiskus zbytnio obciąża tych najmniejszych przedsiębiorców nowymi wymogami dokumentacyjnymi. Dodatkowo, od 1 lipca br., na podatników zostanie nałożony kolejny obowiązek związany z JPK. Będą musieli być przygotowani na wysyłkę na żądanie w formacie JPK: faktury (JPK_FA), księgi rachunkowe (JPK_KR, JPK_PKPiR, JPK_EWP), stany magazynowe (JPK_MAG), wyciągi bankowe (JPK_WB). Okazuje się m.in., że struktura JPK_FA jest dość skomplikowana i może stwarzać problemy m.in. przy fakturach walutowych. Obok tego przedsiębiorcy przecież nadal będą zobowiązani do przekazywania co miesiąc ewidencji w formacie JPK_VAT, co dotyczy wszystkich bez wyjątku podatników VAT czynnych.

#3 Guest_JDrwal

Guest_JDrwal
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:22

Chyba zależy od biura, mnie moje nie straszyło tylko poinformowało i teraz jest już wszystko załatwione. Dobrze mi się układa współpraca z Gamą Grabowskich i nie chciałbym powierzać swoich dokumentów, rozliczeń itd nikomu innemu

#4 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 13:45

Ciągle coś się zmienia w tym prawie. Ważne, aby nasze programy też nad tym nadążały. Ja korzystam z Firmao CRM/ERP, które jest na bieżąco aktualizowane do nowego prawa firmao.pl/register

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych