Skocz do zawartości

święta w sysytemie 4 brygadowym 12h

4 brygadowy 12h święta

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sawar

Guest_Sawar
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 10:59

Witam.

Pracuje w systemie 4 brygadowym, 12 godzinnym (dniówka 12h, 24h wolne,nocka 12h, 48h wolne).

Jak w takim systemie mają być rozliczne święta w które mam przyjść do pracy ?. Mój szef upiera się że

za te dni nie należy się żaden dodatek ani dzień wolny od pracy i mam płacone jak za każdy inny dzień.

Pozdrawiam

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 12:57

Dobrze się upiera, chyba że macie dodatki określone w obowiązującym u twojego pracodawcy regulaminie. Za te dni masz już ustalane inne dni wolne od pracy, realizuje je 24/48 h wolne po dniu pracy, i muszą się bilansować co do ilości dni wolnych/pracujących w miesiącu. W grafiku powinieneś mieć wskazane który dzień wolny z jakiego tytułu masz. Z twoimi oczekiwaniami co do dni wolnych pracowałbyś pewnie z połowę tego czasu co teraz.

#3 Guest_Sawar

Guest_Sawar
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 19:04

Dobrze się upiera, chyba że macie dodatki określone w obowiązującym u twojego pracodawcy regulaminie. Za te dni masz już ustalane inne dni wolne od pracy, realizuje je 24/48 h wolne po dniu pracy, i muszą się bilansować co do ilości dni wolnych/pracujących w miesiącu. W grafiku powinieneś mieć wskazane który dzień wolny z jakiego tytułu masz. Z twoimi oczekiwaniami co do dni wolnych pracowałbyś pewnie z połowę tego czasu co teraz.

Dodatków w regulaminie niema, ale pozostaje dla mnie problem godzin. W maju wypada mi 16 dni pracy po 12h co daje 192h, norma to 20 dni po 8h czyli 160 wiec mam 32 nadgodziny planowe, jeśli wypadnie że godzin mi brakuje muszę przyjść to odrobić. Rozliczanie czasu jest miesięczne. I tu mam jeszcze jedno pytanie, po jakich stawkach liczyć te nadgodziny? jak za normalną godzinę czy +50% +100%

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 06:25

A to trzeba było tak od razu pisać, a nie mieszać o świętach - jeżeli masz faktycznie miesięczne rozliczenie czasu pracy, to po pierwsze nie jest dozwolone planowanie czasu w nadgodzinach (sprawa dla PIP), po drugie wg mnie wszystkie nadgodziny powinny być płatne 100%, bo nie wystąpią dobówki, a to oznacza, że wszystkie nadgodziny należy potraktować jako średniotygodniowe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 4 brygadowy, 12h, święta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych