Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy i po co wymieniać filtry w samochodzie?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49478 postów

Napisano 26 maj 2018 - 22:46

Filtr paliwa, powietrza, czy oleju należy regularnie wymieniać aby uniknąć szeregu problemów eksploatacyjnych. Zobacz dlaczego jest to czynność tak ważna dla kondycji auta.

Powrót do artykułu: Kiedy i po co wymieniać filtry w samochodzie?

#2 Guest_Peterek

Guest_Peterek
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 22:46

Filtr oleju wymieniałem zawsze razem z olejem czyli średnio mniej więcej raz do roku. W ostatnim sezonie drugi raz zalewał mi mechanik silnik olejem Shell to powiedział, że filtr jest w dobrym stanie i że wymienimy przy kolejnym podejściu.

#3 michal1982

michal1982

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:07

Jakbyś szukał fachowej pomocy mechanika w zakresie np. regeneracji turbosprężarki to sprawdź http://regmot.pl

#4 Guest_Zydkal

Guest_Zydkal
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2018 - 19:53

Mało osób wymienia systematycznie olej, a co dopiero filtr oleju. Niestety prawda jest taka, że przy każdej wymienie oleju czyli co roku lub zgodnie z zaleceniami producenta powinno się wymieniać olej i filtr. Shell jak zalałeś, może dlatego filtr był wysty, bo to oleje z technologią Pure Plus.

#5 Guest_priot

Guest_priot
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 21:45

Shell ma dość sporą ofertę z tego co widziałem.  Czy jak powiem mechanikowi, że chciałbym właśnie ich olej zalać to dobierze mi odpowiedni? 

#6 Guest_BruzekS

Guest_BruzekS
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2018 - 06:11

Nie musisz wcale wierzyc mechanikowi. No chyba, że masz zaufanego. Jak chcesz dobrać Shell to skorzystać z LubeMatch. Możesz w ten sposób dobrać odpowiedni olej przez ich stronę.

#7 Guest_casstiel

Guest_casstiel
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:00

Czym jest to Shell Lubematch i jak z tego skorzystac? Też chciałabym dobrać sama olej do swojego auta. Niestety nie mam znajomego, zaufanego mechanika. 

#8 Guest_Kreset

Guest_Kreset
  • Goście

Napisano 12 listopad 2018 - 17:26

To jest takie narzędzie internetowe, ktore pomoże dobrać olej. Wpisz sobie w google shell lubematch i będzie stronka na której kolejno poprosi Cię szukajka o wpisanie danych auta, tych podstawowych. Na koniec wskaże Ci które oleje z produkótw Shell będą dobre do Twojego auta zgodnie z zaleceniami producenta.  

#9 Guest_arteg

Guest_arteg
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:41

olej silnikowy trzeba wymieniać zgodnie z zaleceniami w moim przypadku a ma auto na LPG wymieniam olej Shell Helix Ultra 5W-40 co 15 tys km.

#10 Guest_misiek

Guest_misiek
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:23

program Lubematch pozytywnie mnie zaskoczył duża baza danych silników i modeli auta no brawo.

#11 DollarTaste

DollarTaste

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:50

Filtr oleju, jak wszystko inne podlega z czasem eksploatacji i należy go wymienić. Więcej na ten temat w poradniku https://efiltry.pl/p...ic_filtr_oleju/

#12 radka

radka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 luty 2020 - 08:35

Jeżeli interesuje Cię dobra, sprawdzona regeneracja u nas w regionie Mielec i okolice dużo osób korzysta z ich usług https://www.turbosprezarki.mielec.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych