Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staż w biurze rachunkowym z UP bez wykształcenia

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szmelter

szmelter

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 maj 2018 - 18:14

Hej,

Mam 25 lat, skończyłam studia w innym kierunku i natrafiłam na ofertę stażu z UP w biurze rachunkowym. Okazuje się, że nie jest potrzebne wykształcenie ekonomiczne, co już mnie zastanawia. Co oprócz parzenia kawy mogę tam robić? Czy warto w to się pchać, skoro nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale znam podstawy, różnicę pomiędzy księgowością uproszczoną, a pelną, umiem wypełnić PiT? Mam obawy, że będę tam tylko do ksera, bo nie za bardzo rozumiem co mogłabym tam robić bez wykształcenia i doświadczenia. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12308 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 maj 2018 - 18:19

W biurze rach. nie ma czasu na parzenie kawy. Wykształcenie ekonomiczne wcale nie jest wymagane, trzeba mieć wiedzę księgową, podatkową i doświadczenie z komputerem. 

#3 szmelter

szmelter

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 maj 2018 - 19:41

Czy mogłabym się dowiedzieć od Pani jakiej wiedzy księgowej oraz podatkowej należy wymagać od stażysty? Jakby Pani mogła wypisać w punktach, to byłabym wdzięczna :) Pozdrawiam

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12308 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 maj 2018 - 20:28

Nie wiem jakiej wiedzy "należy wymagać" od stażysty, nigdy nie byłam na stażu. 

Pisząc o wiedzy księgowej miałam na myśli pojęcie o zasadach księgowania różnych dokumentów, tak mówiąc w skrócie. Wiedza podatkowa to znajomość zasad ustalania dochodu do opodatkowania i wyliczania podatków. Nie mówiąc o znajomości /choćby pobieżnej/ ustaw o pdof czy pdop. 

Nie wiadomo czym miałabyś się zajmować w BR, więc trudno o więcej konkretów. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych