Skocz do zawartości

Ubezpieczenie na dwa dni a wizyta w PUP

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 20:19

Witam,
Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim do 29 maja włącznie. Od 1 czerwca będę mieć nowa umowę o pracę. Ostatnia umowę o pracę rozwiązałem z poprzednim pracodawcą dnia 31 marca. Boję się, że przez dwa dni, tj. 30 i 31 maja będę niebezpieczony. Czy na te dwa dni mam pójść do urzędu pracy i zarejestrowac się jako bezrobotny, wiedząc że dnia 1 czerwca podejmę nowa prace??

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:36

A musisz mieć to ubezpieczenie na 2 dni? Obawiam się, że narobisz sobie zbędnego kłopotu, bo 1 czerwca, zamiast udać się do nowej pracy, będziesz musiał pójść do urzędu pracy, żeby wyrejestrować się. Może lepiej przedłużyć zwolnienie lekarskie do 31 maja?

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 maj 2018 - 15:32

Ale jeśli będzie już zdrowy to po co przedłużać zwolnienie - zresztą o tym decyduje lekarz, a nie chcenie pacjenta. Dwa dni przerwy w ubezpieczeniu nic nie znaczą i na nic nie rzutują.   

#4 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 23:08

Rozumiem. Ale jeśli akurat coś mi się stanie w przeciągu tych dwóch dni i będę potrzebował interwencji lekarskiej, to zobaczą że zwolnienie lekarskie już się skończyło, czyli jestem już nieubezpieczony i może być problem, bo opieka lekarska dla nieubezpieczonego jest dość kosztowna. Poradzcie mi co mam zrobić. Przecież nie będę przez te 2 dni nie wychodził zupełnie z domu..

#5 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 23:08

Rozumiem. Ale jeśli akurat coś mi się stanie w przeciągu tych dwóch dni i będę potrzebował interwencji lekarskiej, to zobaczą że zwolnienie lekarskie już się skończyło, czyli jestem już nieubezpieczony i może być problem, bo opieka lekarska dla nieubezpieczonego jest dość kosztowna. Poradzcie mi co mam zrobić. Przecież nie będę przez te 2 dni nie wychodził zupełnie z domu..

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 27 maj 2018 - 07:55

Faktycznie przez te 2 dni nie będziesz ubezpieczony, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby zarejestrować się w urzędzie pracy.

#7 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 12:55

To kiedy mam pójść się zarejestrować? 29 czy 30 maja? I jak chce zrezygnowac z PUP to muszę specjalnie iść 1 czerwca tam się wyrejestrowac? Już sam nie wiem co mam robić. Chyba że najlepiej przedłużyć zwolnienie do 31 maja??

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 11:24

To kiedy mam pójść się zarejestrować? 29 czy 30 maja? I jak chce zrezygnowac z PUP to muszę specjalnie iść 1 czerwca tam się wyrejestrowac? Już sam nie wiem co mam robić. Chyba że najlepiej przedłużyć zwolnienie do 31 maja??

29 maja nie możesz zarejestrować się w urzędzie pracy, bo masz jeszcze zwolnienie lekarskie. Możesz to zrobić dopiero 30 maja, a w piątek 1 czerwca wyrejestrować się, bo już będziesz zatrudniony.

#9 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 16:13

Ale czy jest sens się wogle rejestrować?? Na dwa dni..

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 maj 2018 - 20:49

no właśnie o tym wyżej pisano 

#11 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 22:45

Chodzi o fakt braku ubezpieczenia. O nic więcej.

#12 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 maj 2018 - 21:46

Przecież od początku wiadomo o co ci chodzi, po co znów o tym piszesz.

Jesteś dorosły /chyba/ i nikt za ciebie nie podejmie decyzji, nikt ci nie napisze zrób tak czy inaczej, zrozum to wreszcie.  

#13 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2018 - 14:21

Żeby wyrejestrować się z PUP po podpisaniu umowy o pracę wcale nie trzeba tam "pędzić" w dniu podpisania umowy o pracę....

Masz 7 dni na zgłoszenie takiego faktu

A poza tym wystarczy napisać pisemko z wnioskiem o wykreślenie z listy bezrobotnych i dołączyć kserokopię umowy o pracę, wysłać poleconym do PUP i z głowy....

A tak w ogóle to nie łatwiej było by zadzwonić do PUP???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych