Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kwalifikuje się do renty z tytułu niezdolności do pracy?

lekki + umiarkowany

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 heisei89

heisei89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 maj 2018 - 20:04

Cześć,

Ostatnio byłem u psychiatry i twierdził, że należy mi się renta z tytuły niezdolności do pracy.

Pani w ZUSie powiedziała, że okresy składkowe do nieskładkowych muszą wynosić 2/3 (nie znalazłem tej informacji).

Moja sytuacja:

1. Niepełnosprawność - stopień lekki, od urodzenia

2. Niepełnosprawność - stopień umiarkowany, nabyta w wieku 27 lat (schizofrenia)

Uzyskałem tytuł inżyniera (3,5 roku w toku studiów) + zaliczony semestr mgr z której zrezygnowałem na rzecz pracy.

Przepracowałem 2 lata do wystąpienia drugiego stopnia niepełnosprawności, następnie pobierałem chorobowe (9mc), potem podjąłem pracę (4mc) której nie udało mi się utrzymać ze względu na chorobę.

Obecnie pozostaję bez zatrudnienia na garnuszku rodziców.

Czy kwalifikuje się do renty?

W ZUS dostałem również wniosek o rentę socjalną ze względu na niepełnosprawność wrodzoną. Czy jest szansa ją uzyskać?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 08:27

A skąd my internauci mamy to wiedzieć/?Nie znamy Ciebie, ani Twojej choroby. Musisz pytać lekarza, ale nawet on nie odpowie Ci na pytanie. Na podstawie Twojego obecnego stanu zdrowia i posiadanej dokumentacji lekarskiej, lekarz na komisji w ZUS orzeknie, czy renta Ci przysługuje.

#3 heisei89

heisei89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 maj 2018 - 11:37

Mam na myśli bardziej kwestie przepisowe, tzn te 2/3 okresów składkowych, bo nie znalazłem tego przepisu.

Pytanie chyba powinno brzmieć: Czy mogę się ubiegać o rentę? 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 09:55

Mam na myśli bardziej kwestie przepisowe, tzn te 2/3 okresów składkowych, bo nie znalazłem tego przepisu.

Pytanie chyba powinno brzmieć: Czy mogę się ubiegać o rentę? 

http://www.infor.pl/...i-do-pracy.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych