Skocz do zawartości

Zdjęcie

świadectwo pracy

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ula B

Ula B

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 maj 2018 - 17:39

Proszę o pomoc w wypełnieniu świadectwa pracy, chodzi mi o punkt: wykorzystał urlop rodzicielski :

Pracownica wykorzystała urlop rodzicielki  na jedno dziecko od 23.01.2016 do 22.07.2016 w pełnym wymiarze i w jednej części, następnie znowu zaszła w ciążę i urodziła bliźniaki, i znowu wykorzystała cały urlop rodzicielski w jednej części, od 22.05.2017 do 14.01.2018 i tutaj nasuwa mi się pytanie, jak mam to ująć w świadectwie pracy.

Chociaż program podaje mi 420 dni w 2 częściach, w tym na podstawie art 182 (1c) par.  3 Kodeksu pracy w....... częściach, bardzo proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co z tym mam zrobić. Z góry dziękuję za pomoc. 

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 13:34

8Wystarczy spojrzeć do rozporządzenia w sprawie świadectwa pracy.

w pkt 3 i 4 - pracodawca wskazuje wykorzystany urlop ojcowski i rodzicielski tylko w przypadku, gdy pracownik ze względu na wiek dziecka mógłby korzystać z takiego urlopu w kolejnym stosunku pracy; w przypadku gdy pracownik wykorzystywał więcej niż jeden urlop ojcowski lub rodzicielski - pracodawca wskazuje odrębnie urlop wykorzystany na każde z dzieci, podając imię i nazwisko dziecka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych