Skocz do zawartości

podpisy na fakturze

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_do zosi

Guest_do zosi
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 10:47

głowny księgowy przebywał od 01.02.2018 na zwolnieniu lekarskim do końca lutego tj 28.02.2018 natomiast od 01.03 był już obecny w pracy.czy powinien podpisać się pod zatwierdzeniem do wypłaty i spr. pod wzg. formalnym i rachunkowym na fakturze która ma datę wystawienia faktury 28.02,2018 , datę wpływu faktury 01.03 przelew faktury 07.03. Na pieczące zatwierdzono do wypłaty wpisujemy zawsze datę wystawienia faktury czyli 28.02.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 12:32

Zosia - podpowiedz czy nie zrobię błedu jeżeli podpiszę się pod fakturą z datą 28.02 z przelewem w marcu  ja go robilam 07.03. myśle że nie zrobię blędu czy też tak uważasz ?

#3 Guest_Lidka

Guest_Lidka
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 12:44

Podpis w dniu wykonywania pacy. Nie można podpisać niczego, będąc nieobecnym. Przy okazji, jak możecie składać podpisy z datą wystawienia faktury przez kontrahenta? Data otrzymania jej jest prawidłowa (najwcześniej)

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 15:20

Ale wydatek zaciąganiety jedt w momencie wystawienia faktury a nie wplyniecia. Taka fakture na przełomie miesiąca z data wystawienia np. 28 lutego a wplynela np. 4 marca podpisuje: zatwierdzone do wyplaty sprawodzono pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym i wszystkie inne podpisy na pieczace księgowe z data 28.02 i do lutego ksieguje

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 15:22

No przecież nie zatwierdze ją z data 4 marcowa a zaksieguje z data 28 lutego

#6 Guest_Lidka

Guest_Lidka
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 06:47

Musisz odróżnić dwie kwestie.Pisałaś,że podpis jest podpisem do zatwierdzenia zapłaty tej faktury oraz zgodność pod względem formalnym i rachunkowym. Zaksięgowanie tej faktury memoriałowo nie ma znaczenia .

Nie można zaakceptować otrzymanej faktury z datą wcześniejszą niż ja otrzymano. To przecież nie logiczne.

Akceptacja dotyczy zgodności wystawienia tej faktury i dokonania zapłaty.  Natomiast moment (data) jej ewidencji zależny od Waszej polityki rachunkowości.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18036 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 maj 2018 - 08:04

Akceptujesz z taką datą z jaką masz na biurku i możesz sprawdzić, dotknąć "pomacać", nie piszesz dat z sufitu, ani takich jakie pasują.

"Na pieczątce zatwierdzono do wypłaty wpisujemy zawsze datę wystawienia faktury czyli 28.02." to źle wpisujecie, co innego jest data wystawienia FV, a co innego akceptacja i sprawdzenie, musisz mieć fizycznie FV, żeby dokonać jej weryfikacji

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 18:55

To co ja mam teraz z tym zrobić jak zawsze tak pisałam?, czy ktos mi to jest poważna nieprawidlowosc?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18036 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 maj 2018 - 17:04

To co ja mam teraz z tym zrobić jak zawsze tak pisałam?, czy ktos mi to jest poważna nieprawidlowosc?

Moim zdaniem bardzo poważne, tworzysz fikcję. Łatwo wychwycić, ponieważ niektórych fv nawet mieć nie mogłaś a poświadczają, że sprawdziłeś i zatwierdziłaś

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych