Skocz do zawartości

czy kotłownia

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ksiegus

Guest_ksiegus
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 14:03

Warto jeszcze instalacje grzewcza na wegiel zakładać? Czyt o jzu schyłek wegla w naszym kraju? Unia krzyczy a ta naprawdę alternatyw dla węgla jest malutko. Prosze o komentarz bo powoli wchodzę do piwnicy w nowym domku i nie wiem co instalować – pompy ciepla? Pelet? Na gaz nie mam szans

#2 Guest_fredi

Guest_fredi
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 14:17

jeszcze długo Polska będzie węglem opalać. Jak wspomniales nie mamy alternatyw. Gz slabo się rozbudowuje. Poza tym tak wwywondowali opłaty przesyłowe ze Boze ratuj. Człowiek zainwestowal w gaz na pocztaku lat 9- i teraz slopno płąci 65 procent kosztów to opłaty za przesyl, samo paliwo to 35 proc koszto. Ja na szczęście mam kotlownie na wegiel – zmodernizowana 2 lata temu i nie narzekam. Spalam węgiel sztygar – fajny kaloryczny i oczyszczony ekogroszek. Bez kamieni bez brunatnego – sam wegiel i koszty całoroczne sa do zaakceptowania – 3- 4,5 tys w ziemie za domek 150 m w kwadracie

#3 Kokol357x

Kokol357x

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 maj 2018 - 21:34

No co Ty schyłek węgla? Przecież każdy kraj musi mieć "energię", która pozwala na odbicie się od innych krajów ;p Może i podrożeje, ale nadal będzie pewnie w cenie odnawialnej. Tak więc jak chcesz... Ja bym powoli w ogrzewanie na panele słoneczne inwestował (ale bez pośpiechu więc póki co węgiel najlepszy...)

#4 Stróż Porządku

Stróż Porządku

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 maj 2018 - 12:24

Nie warto na węgiel bo to nie jest paliwo przyszłości. Nie myśl 2-3 lata w przód tylko 10-20-30 lat. Ja mam ogrzewanie na gaz, bardzo wygodny i przy dobrze zaizolowanym domu również tani w ekspoatacji. Poza tym pompa ciepła głębinowa też ok.

Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może zostać zmoderowane:)

#5 Guest_mietus

Guest_mietus
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 15:32

węgiel sztygat klasa – ze swieca szukac takiego drugiego. Preferuje ultra i wcześniej kupowałem w liroju teraz już tylko sklep w inetrencie. Wlasnie maja spore zniżki na duże dostawy warto

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych