Skocz do zawartości

Okres wypowiedzenia dla dwuletniej umowy na czas określony

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 20:58

Dzień dobry,

na początku 2017 roku podpisałam umowę na czas określony dwuletni z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. wcześniej z obecnym pracodawcą miałam podpisaną umowę (kontrakt b2b) - umowa pośrednictwa handlowego. Czy w związku ze zmianami w Kodeksie Pracy z 2016 pracodawca umieszczając w umowie 3 miesięczny okres wypowiedzenia miał do tego prawo? Czy przypadkiem nie powienien to być miesięczny okres? Wcześniej z pracodawcą nie łączyła mnie umowa o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy.

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 23 maj 2018 - 07:50

Zgodnie z kodeksem pracy powinien napisać że w ciągu pierwszych 6 miesięcy masz 2 tygodnie a potem miesiąc. 

Nikt natomiast nie broni podpisać umowy na innych warunkach o ile nie są one mniej korzystne dla pracownika (i nie chodzi o to że teraz uznasz że są mniej korzystne bo chcesz się szybciej zwolnić tylko czy można uznać że ze względu np. na stabilność zatrudnienia były dla ciebie korzystne w momencie podpisania. Widziałaś przecież co podpisujesz...

#3 cremon90

cremon90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:10

Warto w tym temacie poszperać w Internecie. Sądzę, że to może być naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych