Skocz do zawartości

Zdjęcie

RODO w małej firmie - jak się odnaleźć?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197356 postów

Napisano 22 maj 2018 - 11:47

RODO, czyli unijne rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych wchodzi w życie 25 maja. Nowe regulacje dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych od tej daty dotyczą wszystkich firm. Nie ma więc znaczenia, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z o.o. - każde z tych podmiotów obowiązuje ochrona danych osobowych. Bez znaczenia jest również liczba zatrudnianych pracowników.

Powrót do artykułu: RODO w małej firmie - jak się odnaleźć?

#2 Guest_Leo

Guest_Leo
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 11:47

Wydaje się, że wśród najważniejszych wyzwań, które niesie ze sobą RODO, znajdują się np. realizacja prawa do bycia zapomnianym, sprawa poprawności zezwoleń na przetwarzanie danych, a także sam obowiązek przenoszenia danych. Przykładowo, w kwestii zezwoleń widać wyraźnie, że nie ma jednolitej formuły, firmy tworzą różnie brzmiące zezwolenia/zgody, chcąc jak najpełniej zabezpieczyć się przed ewentualnymi sankcjami. Na ile jednak te zezwolenia spełnią swoje zadanie, to dopiero pokaże praktyka.

#3 Guest_dominika

Guest_dominika
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 09:56

Trochę zagmatwane to RODO jest, albo przynajmniej tak jest przedstawione. Mam małą firmę i mi się udało wprowadzić nowe zasady z pomocą przepisy-rodo.pl gdyby nie ich pomoc to na pewno nie poszło by tak szybko

#4 wera_

wera_

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 07:54

RODO wcale nie jest takie złe, przynajmniej RODO w hotelarstwie ;) Prowadzę niewielki pensjonat i na początku wydawało mi się, że to zbędna papierologia i będę tym wszystkim zawalona, a te wycofywanie i usuwanie danych będzie problematyczne. ale nie taki diabeł straszny jak go malują :D

Przy okazji, jeśli kogoś interesuje zagadnienie RODO w hotelarstwie, to zostawiam linka do ciekawego artykułu na ten temat: https://intelihotel....w-hotelarstwie/

#5 Aligru

Aligru

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:50

W kontekście RODO polecam jeszcze ten poradnik: https://rodotechnologia.pl/e-book/. Sporo wyjaśnia i jest uniwersalny dla różnych branż. My np. korzystaliśmy z niego a zajmujemy się drukiem :)

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 17:38

Ach te rodo

#7 Adiol

Adiol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:32

Dla przeciętnego małego przedsiębiorcy jest to trochę odstraszające

#8 Guest_Daro

Guest_Daro
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2018 - 21:21

Dostatecznie dobrze chronię dane w mojej firmie. RODO nic tu nie zmienia. Kontroler szybciej wyjdzie niż wszedł do mojej firmy i jeszcze kopniakiem w tyłek poczęstuję. Dość tych przepisów i obowiązków dla małego przedsiębiorcy. Czasu na pracę, dzięki której żyję nie starczy.Od nowego roku przechodzę do szarej strefy, niech się wszyscy walą. Życie jest zakrótkie, zaczynam zarabiać tylko na siebie.

#9 Adiol

Adiol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 październik 2018 - 23:01

Przyznam, że trochę doczytałem od ostatniego mojego komentarza:

http://lektorski.pl/...o-to-jest-rodo/

Więc nie jest tak strasznie jak to malują. Małym firmom polecam się uspokoić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych