Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wystąpienie z Kościoła Katolickiego

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671279 postów

Napisano 22 maj 2018 - 10:57

Wystąpienie z Kościoła Katolickiego nie stanowi dzisiaj odosobnionego przypadku, stąd warto poruszyć to zagadnienie z punktu prawnego. Stałym punktem odniesienia będzie dokument Konferencji Episkopatu Polski z 27 kwietnia 2008 r. Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła.

Powrót do artykułu: Wystąpienie z Kościoła Katolickiego

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 10:57

A jak ma się sprawa unieważnienia małżeństwa a apostazja? Jestem w trakcie unieważnienia ale w niedalekiej przyszłości chcę wystąpić z kk. Czy jak wcześniej dokonam apostazji to ślub staje się nie ważny?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 11:01

A jak ma się sprawa unieważnienia małżeństwa a apostazja? Jestem w trakcie unieważnienia ale w niedalekiej przyszłości chcę wystąpić z kk. Czy jak wcześniej dokonam apostazji to ślub staje się nie ważny?

Nie. Musisz osobno starać się o unieważnienie małżeństwa kościelnego.

#4 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 13:50

W nawiązaniu do Interlokutora: rzeczywiście, fakt wystąpienia z KK nie pociąga za sobą uznania małżeństwa za nieważne. Warto również dodać, iż wystąpienie z KK nie powoduje też, iż usunięte zostają skutki Sakramentu Chrztu Św.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 00:49

Niezły artykuł, mało konkretów, dużo niepotrzebnych dygresji i pierdół. Nic się właściwie nie dowiedziałem konkretnego poza tym, że potrzeba 2 świadków co jest zdaje się z dwa lata już nieaktualne. Nie wiem kiedy ten artykuł był tu umieszczony, ale patrząc na to, że wszystkie komentarze są z tego roku to ktoś mógłby to uaktualnić... Straszna słabizna, więcej się można dowiedzieć z filmiku na youtube, a to trochę źle świadczy jeśli to portal z poradami prawnymi ...

#6 Guest_mariolaryczan@poczta.onet.pl

Guest_mariolaryczan@poczta.onet.pl
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 14:00

Odstapienie od wiary i kosciola katolickiego bylo decyzja , ktora rozwazalam od kilku lat szczegolnie gdy bedac w zwiazku malzenskim cywilnym i koscielnym z latwoscia widzialam bigamie w sposobie napisania dokumentu akt malzenski cywilny, przestepstwa pracownikow panstwowych , i koscielnych , ktorzy na prosbe nie wydali mi swiadectwa ukonczenia kursu przedmaleznskiego, dyplomu religii , po latach, zauwazalam zdrady , oszukiwania, klamstwa,perfidne wykorzystanie danych osobowych i usmiercenie dziecka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych