Skocz do zawartości

Ekwiwalent i komornik

ekwiwalent komornik

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 22:06

Witam , na temat mojego pytania jest tak wiele interpretacji że nie wiadomo o co chodzi .

ale po kolei .

Pracownik pracował u nas od 7 lat ale 15 maja br za porozumieniem stron rozwiązał umowę o pracę , zarabiał najniższą pensje 1530 zł netto

wynagrodzenie zostało mu wypłacone w kwocie 765zł proporcjonalnie do przepracowanego okresu tj za 15 dni / czy dobrze?/

Natomiast należy mu się ekwiwalent  za niewykorzystany urlop tj  ok 1000zł  i tu jest problem , pracownik ma zajęcie komornicze /nie alimentacyjne/

i tu pytanie czy ten ekwiwalent należy przesłać komornikowi czy tez nie bo są opinie nawet sadu apelacyjnego ze ekwiwalent też podlega ochronie tak jak wynagrodzenie za prace do najniższej kwoty czyli 1530zł , czy też wypłacić pracownikowi kwotę gwarantowana tj 1530 zł a wszystko ponad to przelać komornikowi .

Dodam że pobory i ekwiwalent będą wypłacone razem w jednym dniu.

#2 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 21 maj 2018 - 08:12

Sumujesz wynagrodzenie za pracę oraz ekwiwalent za urlop. I od tego obliczasz potrącenie komornicze. Czyli wypłacasz pracownikowi gwarantowane 1530 zł a wszystko ponad przelewasz komornikowi.

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 22:12

Witam ponownie i dziękuje za poprzednią odpowiedz , mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie , zatrudniliśmy pracownika na czas nieokreślony

z dniem 21-05-2018 r u poprzedniego pracodawcy za urlop pracownik dostał ekwiwalent i moje pytanie brzmi ile dni urlopu pracownikowi przysługuje    do końca roku 2018 czyli za 8 miesięcy.

Pracownik ten ma prawo do 26 dni oraz do dodatkowego urlopu 10 dni z racji posiadania niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym .

W sierpniu pracownik ma zaplanowane sanatorium i czy więc mogę mu  udzielić urlopu w wymiarze 14 dni  z góry?

Może zawracam tymi pytaniami Wam głowę ale jesteśmy prywatną firmą a nasza Pani kadrowa się rozchorowała na dłużej i cały ten dział spadł na mnie  a dotychczas zajmowałam się zupełnie czymś innym i dlatego też proszę Was o pomoc za co z góry dziękuję

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 06:19

Za maj pracownikowi urlop nalicza poprzedni pracodawca, więc u was ma proporcjonalnie do końca roku za 7 miesięcy, chyba że wykorzystał więcej niż mu się za już przepracowany okres należało.

U poprzedniego pracodawcy powinien wykorzystać 5 dni urlopu z tyt. umiarkowanego stopnia i 11 dni urlopu wypoczynkowego.

U was przysługuje mu w związku z tym 5 dni z tyt. umiarkowanego stopnia i 15 dni wypoczynkowego.

Gdyby u poprzedniego pracodawcy wykorzystał więcej niż 5/11 dni (informację bierzesz ze świadectwa pracy), to odliczasz to z przysługującego mu u was limitu.

Prawo do urlopu przysługuje mu już od pierwszego dnia zatrudnienia, więc możesz mu udzielić całego urlopu nawet dzisiaj. 

#5 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 21:03

Bardzo dziękuje wszystkim za  odpowiedzi .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekwiwalent, komornik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych