Skocz do zawartości

Ile urlopu?

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 12:06

Witam, dostałam nową pracę i chciałabym się dowiedzieć ile urlopu mi przysługuje. Mam umowę na okres próbny na 3 miesiące od 21 maja do 20 sierpnia (mój wymiar urlopu wynosi 20 dni). Jest to moja pierwsza praca w 2018 roku, 2 lata temu pracowałam już też na umowę o pracę. W związku z tym chciałabym się dowiedziec ile dni urlopu przysłyguje mi za te 3 miesiące? Oraz czy otrzymuje go już ,,z góry" tzn czy mogę go wykorzystać już nawet od razu, czy dopiero muszę go sobie uzbierać i prawo do urlopu będę uzyskiwać po każdym przepracowanym miesiącu?

A drugie pytanie, jeśli po tym okresie próbnym pracodawca przedłuży mi umowę do końca roku to ile jeszcze urlopu będę wtedy miała? Dziękuję za odpowiedź :)

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

Napisano 21 maj 2018 - 09:35

7 dni za okres próbny + kolejne 7 za okres do końca roku (łącznie 14 dni) 

za okres próbny należy ci się urlop z góry 

#3 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 15:34

Aż 7 dni? Dlaczego tak? Wszyscy mówią że 5 dni za te 3 miesiące mi przysługuje.

#4 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

Napisano 22 maj 2018 - 07:58

Bo jeśli nie pracowałaś nigdzie w maju przed rozpoczęciem tego zatrudnienia to liczy ci się za maj, czerwiec, lipiec i sierpień (każdy miesiąc kalendarzowy). 

Gdybyś pracowała u innego pracodawcy w maju to on naliczyłby ci urlop za maj. 

Za to w nowej kolejnej umowie z tym pracodawcą (lub innym) jeśli zaczniesz pracę w sierpniu jeszcze to za ten sierpień nie dostaniesz urlopu drugi raz. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych