Skocz do zawartości

Brak PIT-u 11

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 10:39

Witam
Proszę o informację czy pracodawca ma obowiązek wysłać pracownikowi PIT-11 listem poleconym ?
W styczniu 2017 r. otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę (3-miesięczne,redukcja zatrudnienia).
Okres wypowiedzenia skończył się z dniem 30 kwietnia. Międzyczasie tj. 1 kwietnia 2017 r. firma przekształciła się w spółkę cywilną. Ja, cały kwiecień byłam na urlopie (zaległy plus bieżący urlop).
Początkiem tego roku od byłego pracodawcy otrzymałam PIT-11 za 2017 r. ( nie pamiętam jaki to był list, zwykły czy polecony).
Od lipca 2017 miałam dochód z nowego źródła.
Po otrzymaniu PIT-u 11 męża i wypełnieniu przez znajomą księgową PIT-u 37, złożyłam zeznanie w Urzędzie Skarbowym.
Jakie był o moje zdziwienie, gdy Wczoraj otrzymałam telefon z Urzędu Skarbowego, że nie rozliczyłam się z dochodu z firmy w której dostałam wypowiedzenie. Po przedstawieniu pracownikowi opisanej wyżej kwestii, stwierdził, że nie rozliczyłam dochodu za jeden miesiąc czyli dochodu za kwiecień gdy firma "stała" się spółką.
Ja otrzymałam jeden PIT 11 a nie dwa, tak jak wskazał pracownik z US, że powinnam dostać dwa PIT-y tj. jeden za okres do marca a drugi za kwiecień od spółki.
Przez niekompetencję (nie pierwsza zresztą) księgowości, muszę wziąć urlop, jechać do byłego pracodawcy po duplikat PIT-u, którego nie dostałam, zrobić korektę zeznania rocznego i drylować do US. Tym samym oczekiwanie na zwrot pieniędzy z US będzie jeszcze dłuższe...
Stąd moje pytane czy pracodawca ma obowiązek wysłać PIT-11 listem poleconym ?
Przepraszam za elaborat ale chciałam szczegółowo opisać sprawę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 maj 2018 - 11:25

nie ma obowiązku wysyłania PIT-11 listem poleconym 

#3 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 11:52

Czyli w opisanej sytuacji nie będzie w stanie przedstawić mi potwierdzenia tego, że drugi PIT-11 wysłał.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 maj 2018 - 17:41

Nie musisz jechać do tamtej firmy, można napisać pismo/wezwanie o przysłanie tego PIT-11.

Do US też nie musisz iść osobiście, korektę zeznania można wysłać pocztą.

#5 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 18:11

Dziękuję za informacje 🙂

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych