Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podatki dochodowe. Przeniesienie działalności za granicę


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198394 postów

Napisano 20 maj 2018 - 08:14

W przypadku zmiany "rezydencji podatkowej", bez względu na to, czy podatnik stał się rezydentem kraju lub terytorium zaliczonego do tzw. rajów podatkowych, czy innego kraju, będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w Polsce od tych dochodów, które osiągane są na jej terytorium - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Powrót do artykułu: Podatki dochodowe. Przeniesienie działalności za granicę

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 08:14

Witam, Po części moja wypowiedź będzie na temat artykułu - chcę zasygnalizować, iż obecna afera z osobami niepełnosprawnymi w sejmie jest zasłoną dymną dla ministerstwa finansów. Nie mówi się o tym jeszcze głośno, ale wytwór Pana Ministra Morawieckiego "split-payment" jest atakiem na polskie uczciwe firmy, które ciężką pracą kręcą tę nadwyrężoną gospodarkę. Kto nie w temacie, niech się szybko orientuje. Jednym słowem - zatrzyma Pan rozwój firm i one będą upadać. Firmy które mają o wiele większe dochody się utrzymają - mają swoje siedziby i kasę trzymają nie w Polskich bankach - reszta ??? Tu nie chodzi o uszczelnienie VAT-u... To zamach w biały dzień. Ja się na to nie zgadzam!!!

#3 pracownik księgowości

pracownik księgowości

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 luty 2020 - 20:08

Od początku trzeba myśleć o kosztach i poczytać sobie na temat korzyści posiadania firmy w Anglii. Nie trzeba się martwić o to, że nie znamy przepisów czy języka. Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk jest namiar na biuro księgowe, które po pierwsze pomaga w rejestracji firmy, zajmuje się księgowością i doradztwem biznesowym. Bez problemu obsługują osoby polskojęzyczne. Korzyści z biznesu w UK jest naprawdę sporo. Jest to miejsce przyjazne przedsiębiorcą pod różnymi względami. 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych