Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek aktywizacyjny czas

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Davidoff1b

Davidoff1b

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 maj 2018 - 21:23

Witam nie wiedziałem gdzie napisać a potrzebuje porady. Zarejestrowałem się w urzędzie pracy ok 10 maja, znalazłem pracę po tym czasie i zacząłem od 15 Maja, podpisałem umowe 16 Maja ale oni wysyłają to do kadr żeby tam podpisali i odeślą umowę dla mnie prawdopodobnie w następnym tygodniu, dziś byłem w urzędzie żeby wyrejestrować się i pani to zrobiła ale muszę donieść umowę i tu jest moje pytanie ile mam czasu na dostarczenie umowy żeby dostać dodatek aktywizacyjny? Ta pani z PUP mówiła że im szybciej doniosę umowę tym lepiej dla mnie ale nie mówiła nic ile mam na to dni żeby dostać dodatek. Czy ten dodatek dostaje się też przez jakiś czas nawet jak pracuje już czy tylko raz?

#2 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 19 maj 2018 - 09:50

Nie ma konkretnego terminu, do kiedy należy złożyć wniosek. Jeśli umowa została zawarta dłużej niż 3 miesiące, nic nie tracisz. Dodatek przysługuje w trakcie zatrudnienia, dlatego jeśli umowa jest na krótki okres, najlepiej złożyć jak najszybciej. Dodatek przyznawany jest od złożenia wniosku, a nie od podpisania umowy.

#3 Davidoff1b

Davidoff1b

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 maj 2018 - 01:40

No dobra dzięki za odpowiedź umowa jest na rok więc zdążę dostać dodatek. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych