Skocz do zawartości

Wynagrodzenie chorobowe a abonament medyczny i karnet na siłownie

wynagrodzenie chorobowe karnet na siłownię abonament medyczny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 18:09

Witam, jestem tu nowa :) dopiero rozpoczynam naukę o księgowości i kadrach, ponieważ od października zaczynam studia, wiec proszę o wyrozumiałość :)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania: Pracownik w czerwcu 2018 r. korzystał ze zwolnienia lekarskiego przez okres 30 dni. Pracownik otrzymuje stałą pensję w wysokości 3500 zł oraz świadczenie w postaci abonamentu miesięcznego w wysokości 150 zł oraz karnet na siłownie w każdym miesiącu w wysokości 180 zł.

Czy karnet na siłownię oraz abonament medyczny wlicza się do wynagrodzenia zasadniczego i podstawy wymiaru składek? 

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12444 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 maj 2018 - 19:32

Takie świadczenia są przychodem do oskładkowania i opodatkowania, ale nie wlicza się ich do wynagrodzenia zasadniczego, o ile w całości są finansowane przez pracodawcę /co do składek/. 

A w związku z czym w tytule jest wynagrodzenie chorobowe ?

#3 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 09:38

I tutaj nasuwa się mój drugi dylemat, ponieważ w treści zadania nie miałam zawartej informacji o wcześniejszych zwolnieniach lekarskich tego pracownika. Czyli mam założyć, że pracownik otrzymuje za te 30 dni wynagrodzenie chorobowe a nie zasiłek chorobowy? 

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12444 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 maj 2018 - 12:43

trudno zgadywać co masz założyć 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie chorobowe, karnet na siłownię, abonament medyczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych