Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy muszę płacić czesne za cały semestr w przypadku rezygnacji ze studiów

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671384 postów

Napisano 18 maj 2018 - 11:41

Po miesiącu nauki na uczelni wyższej podjąłem decyzję o rezygnacji ze studiów. Poinformowałem niezwłocznie o tym szkołę na piśmie. W lutym dostałem pismo, w którym uczelnia domaga się ode mnie zapłaty czesnego za cały semestr. Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem?

Powrót do artykułu: Czy muszę płacić czesne za cały semestr w przypadku rezygnacji ze studiów

#2 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 11:41

Po zaliczeniu 10 semestrów, studiów zaocznych oraz otrzymaniu absolutorium i nie złożenie pracy magisterskiej z wyboru (tzn. z powodu niechęci do konkurowania z pracami powszechnie kupowanymi przez studentów od magistrów i profesorów), zamierzam domagać się uznania mojego wykształcenia wyższego, które zdobyłam, zaliczając wszystkie wymagane egzaminy albo zwrot kosztów za studia z powodu niedotrzymania warunków umowy, gdzie jako konsument zapłaciłam za usługę, która obecnie jest z jednej strony potraktowana jako wykonana przez uczelnię, jednak z drugiej kwestionowana jako zdobyte przeze mnie wykształcenie. Moje pytanie brzmi, czy Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest odpowiednim organem do tego typu rozstrzygnięć czy jest to kwestia Ministerstwa Oświaty może?

#3 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 11:58

Chyba cię pogięło!!!

Nie ma takiego czegoś jak "absolutorium" to było w latach 50-tych.

Zaliczyłaś ileś tam lat uczęszczania na wykłady,ćwiczenia i inne spotkania i dalej masz wykształcenie średnie.

Nikt nie uzna ci wyższego wykształcenia, nie złożyłaś egzaminu końcowego, który nierozerwalnie jest związany ze złożeniem i obroną pracy końcowej - magisterskiej.

Amen

P.S.

Bez znaczenia jest czy ty o rozstrzygnięcie poprosisz ministra oświaty, prezydenta, czy papieża

usługa uczelni polegała......no właśnie, warto zapoznać się ze statutem uczelni i twoją umową

poszłas na kilka egzaminów i dosięgło cię poczucie wyższości i megalomania

#4 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 12:08

Przepisy prawa o szkolnictwie wyższym nie regulują kwestii uzyskiwania absolutorium. W takiej sytuacji należy się posiłkować zapisami regulaminu uczelni, z reguły w regulaminie uczelni (mają w tym zakresie autonomię) jest warunek o złożeniu pracy dyplomowej.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18327 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 maj 2018 - 13:48

Pytająca chyba myli "usługę" z "usługą" ;) .

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 14:39

do Paula, jesteś bez sensu i piszesz nie na temat, tydzień temu dostałam pismo z uczelni nt absolutorium, jest to okres od ukończenia studiów do napisania pracy magisterskiej i miałam na to 2 lata. Poza tym bzdury piszesz, bo zdawanie egzaminów i uczenie się na studiach akurat sprawiają, że jesteś na wyższym poziomie wiedzy niż szkoła średnia, obrona pracy magisterskiej to nie nauka i żeby w ogóle uzyskać taką możliwość to koniecznie trzeba zaliczyć wszystkie semestry. Nie ma też możliwości żeby uczelniany statut stał ponad ustawami a mowa tu o ustawie konsumenckiej, bo jako student studiów płatnych stałam się konsumentką usługi a kodeks odnośnie usług jasno określa zasady na jakich usługę się nabywa i jakbyś nie wiedziała, to w opłatach za 10 semestrów nie mieści się obrona pracy i dlatego moje pyt brzmi czy powinnam się domagać uznania wykształcenia, które zdobyłam, bo zaliczenie 10 semestrów nie może być i nie jest na równi z zaliczeniem 1 semestru np albo przerwania studiów w innym czasie, czy domagać się zwrotu pieniędzy za to, że nic za nie nie otrzymałam

#7 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 14:51

To że inni dają się ru.hać w d.pę przez wszystkich i wszystko, to jeszcze nie argument, że coś pomyliłam. Płacę i wymagam, wy możecie płacić i nic nie dostawać, mam to gdzieś ale ja się do was nie dołączę, banda idiotów bez wyksztalcenia co najwyżej z papierkiem magistra nie rozumie nawet prostej treści posta o prawie nie wspomne i dlatego też magistra w takim gronie mieć to wstyd i hańba, nie zamierzam także poddawać swojej pracy pod ocenę osobą, które będą ją porównywać z pracami kupowanymi od wykładowców, w d*pie mam taki interes

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18327 postów

Napisano 18 maj 2018 - 16:02

Pytajnik, widzę, że niestety, nic nie pomoże zaliczenie egzaminów na studiach, a nawet zdobycie wykształcenia (ty go nie zdobyłaś) ponieważ kulturę się ma albo wrodzoną, albo nabytą, u ciebie ani tej pierwszej, ani drugiej.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18327 postów

Napisano 18 maj 2018 - 16:03

Chamowi dyplom nie pomoże.

#10 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 17:34

" bo zdawanie egzaminów i uczenie się na studiach akurat sprawiają, że jesteś na wyższym poziomie wiedzy "

To zależy, ty tej wiedzy nie przyswoiła świat, ale nie zmienia to sprawy, że dalej masz wykształcenie średnie.
Na dokładkę zero ogłady, obycia, same wulgaryzmy, ohyda.

#11 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 10:37

ZosiaA pier.olisz nie na temat, zmień sb forum

#12 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 10:44

Bogdan, ty debilu, akurat na studiach mnie uczyli, że trzeba dostosować język komunikacji do grupy z jaką się chcesz skomunikować i ja to właśnie robię, zapewniam Cię, że jak byłam na uczelni w UK też dostosowałam swój język, to był angielski bez wulgaryzmów, nie pozdrawiam, czyli tradycyjnie po chamsku i katolicku, bo podobno takich w PL jest większość i uwierz, mi, bo pewnie jesteś wierzący, że bardzo ciężko było mi się przestawić na to prostactwo i ciągle jeszcze ze mnie górnolotność wychodzi ale już dłużej nie mogę walczyć ze sb, tacy jak wy powinni coś ze sb zrobić a nie wymuszać zmianę na gorsze u lepszych od siebie, myląc pojęcia i uznając ludzi ściągających i kupujących prace magisterskie za bardziej wykształconych, bo np nie używają wulgaryzmów a nie tych co rzetelnie się uczyli, tak jak ja i w d*pie mają świstek taki sam jak ci niedouczeni. :D

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18327 postów

Napisano 20 maj 2018 - 21:10

Szok!!!!!
Odejdź i nie zaśmiecają Forum prostaczko.
Ty nigdzie nie byłaś, nic nie widziałaś, tak ci się tylko wydaje, że kopiuj wklej z internetu dobrze jest widziane....
Dawno nie czytałam tutaj takiego wywyższania się.
Myślisz,że to komuś imponuje? Śmieszna istota

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych