Skocz do zawartości

Nagroda jubileuszowa

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ANNA

Guest_ANNA
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 07:49

Bardzo proszę o poradę. Szef w firmie prywatnej postanowił, że będzie przyznawał nagrody jubileuszowe pracownikom, którzy przepracowali 25 lat, a nstępnie za kolejne 5 lat (30,35, 40....). Problem mój polega na tym, iż nie ma żadnego zapisu w regulaminie płacowym o tym fakcie. Zastanawiam się czy takie nagrody mogą być zwolnione ze składek ZUS, czy należy je potraktowąć  jak zwykłą nagrodę i oskładkować? Zmiany regulaminu raczej nie będzie a pracownik nie  jest informowany pisemnie o fakcie przyznania nagrody.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18070 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 maj 2018 - 07:54

Jeżeli nie zrobicie zmiany Regulaminu, nie wprowadzicie oficjalnie "nagród jubileuszowych" to będą one miały charakter zwykłych nagród z wszystkimi składkami.

Tylko formalne usankcjonowanie jubileuszu byłoby zwolnione (wypłacane raz na 5 lat) ze składek

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 08:03

Jeżeli nie zrobicie zmiany Regulaminu, nie wprowadzicie oficjalnie "nagród jubileuszowych" to będą one miały charakter zwykłych nagród z wszystkimi składkami.

Tylko formalne usankcjonowanie jubileuszu byłoby zwolnione (wypłacane raz na 5 lat) ze składek

Tak właśnie myślałam ale chciałam się upewnić. Dziękuję za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych