Skocz do zawartości


Umowy szkoleniowe

szkolenia pracodawca egzamin

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 12:45

Pracodawca zapłacił za szkolenie pracowników fizycznych. Zawarł z nimi umowy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Niestety pracownicy nie zdali egzaminu i nie uzyskali potrzebnych uprawnień. Pracodawca chce, by przystąpili do egzaminów poprawkowych, ale sami ponieśli koszty. Pracownicy odmówili i powiedzieli, że nie chcą przystąpić do egzaminu. Co moze zrobić pracodawca?



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17113 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 maj 2018 - 12:48

TERAZ - Nic.

Mógł to uregulować w umowie szkoleniowej



#3 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 12:58

TERAZ - Nic.

Mógł to uregulować w umowie szkoleniowej

A czy ten przepis ma zastosowanie?

 

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

ORAZ MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ

z dnia 12 października 1993 r.

 

§ 6.

3. Pracownik, który otrzymał od zakładu pracy świadczenia, o których mowa w § 4, jest obowiązany, na wniosek zakładu pracy,

do zwrotu kosztów tych świadczeń w części lub całości, jeżeli bez uzasadnionych przyczyn przerwie naukę w szkole lub jej nie podejmie.

 

Przecież nie mają uprawnień, bo egzaminu nie zdali.



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17113 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 maj 2018 - 13:50

".......przerwie naukę w szkole lub jej nie podejmie......"

1. to nie szkoła

2. nie przerwali jej

3. podjęli





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkolenia, pracodawca, egzamin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy