Skocz do zawartości

Długie zwolnienie chorobowe i parę dni urlopu.

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 15:02

Od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu chorobowym i mam pewien dylemat, ponieważ muszę iść do lekarza prowadzącego w celu orzeknięcia o zdolności do pracy.

Niestety nie wiedziałem o tym że taki wypis trzeba otrzymać, ponieważ nigdy nie chorowałem dłużej niż 30 dni lub więcej i się tym po prostu nie interesowałem.

Umówiłem się na ponowną wizytę u lekarza prowadzącego, ale termin wizyty jest dość długi, ponieważ obecne zwolnienie lekarskie kończy mi się w czwartek a termin wizyty mam we środę następnego tygodnia.

Czy jest możliwość wpisania na te kilka dni urlopu do czasu otrzymania wypisu lub otrzymania kolejnego zwolnienia chorobowego?

Z tego co wiem to zwolnienie nie może być wypisane na dłużej niż 3 dni wstecz.

Pracuję 5 dni w tygodniu oprócz sobót i nie dziel a mój lekarz prowadzący pracuje w prywatnej klinice.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4697 postów

Napisano 16 maj 2018 - 16:22

Jeśli pracodawca wyrazi zgodę na urlop to nie ma problemu

#3 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 09:24

A czy jeśli jest się u lekarza np. we środę to czy lekarz może wystawić zwolnienie z wsteczną datą nie uwzględniając dni wolnych od pracy czyli na piątek,poniedziałek i wtorek?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 maj 2018 - 09:27

Lekarz wystawi 3 dni wstecz, najwięcej tyle może (oprócz psychiatry), 3 dni kalendarzowe a nie pracujące, więc najwyżej od niedzieli

#5 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 09:42

Dziękuję za odpowiedzi.

#6 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2018 - 00:17

Przykładowo : okazałem pracodawcy zwolnienie chorobowe na 35 dni, następnie postanowiłem po tym okresie wziąć 10 dni urlopu lecz nadal nie czułem się zdolny do pracy i pracodawcy okazałem kolejne zwolnienie chorobowe na 28 dni w ramach tej samej przyczyny niezdolności.

Pytanie : Czy liczba wykorzystanych dni zasiłku chorobowego wynosi 63 dni czy może 73 dni?

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 10:32

Liczba dni choroby wynos9tyle ile na zwolnieniach lekarskich.
Co to za pomysł,żeby urlop sumować że zwolnieniami lekarskimi?

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12442 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 lipiec 2018 - 13:06

"Pytanie : Czy liczba wykorzystanych dni zasiłku chorobowego wynosi 63 dni czy może 73 dni?" - przecież urlopu nie wykorzystałeś. 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2018 - 13:32

"Pytanie : Czy liczba wykorzystanych dni zasiłku chorobowego wynosi 63 dni czy może 73 dni?" - przecież urlopu nie wykorzystałeś. 

Bo to hipotetyczne rozważania kolejnego kombinatora, jak możliwie sprytnie naciągnąć pracodawcę na wolne dni.

#10 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2018 - 20:42

Nieprawda,nie chcę i nie mam zamiaru naciągać mojego pracodawcę.

Leczę się od grudnia na przewlekły ból barku w prywatnej klinice, w której mój lekarz prowadzący pracuje tylko jeden dzień w tygodniu przez 2 godziny i nie zawsze jest możliwość umówienia się na kolejną wizytę, ponieważ kolejka chętnych szybko się wypełnia. Mój pracodawca nie chce mi robić niepotrzebnych problemów i zgadza się na wykorzystanie urlopu wtedy, gdy nie udaje mi się dostać do mojego lekarza. Wykonywałem zlecone RTG i MR. Wcześniejsze chodzenie na rehabilitację i poddanie się zastrzykom nie dawało pozytywnych rezultatów aż w końcu otrzymałem skierowanie do szpitala na artroskopię barku. Termin przyjęcia na oddział dodatkowo był 2 razy przekładany a to z powodu awarii jakiejś optyki a potem z innego nieznanego mi powodu. W końcu się udało i jestem po zabiegu i wypisania ze szpitala. Będę musiał jeszcze porozmawiać z kierownictwem zakładu pracy o złożeniu wniosku pobierania świadczenia rehabilitacyjnego, ponieważ pula wykorzystanego limitu świadczenia chorobowego jest dość duża i trzeba działać.

Także sami Państwo widzą jak to w życiu bywa.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 07:44

Zasiłek rehabilitacyjny to kwestia ZUS a nie kierownictwa

#12 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2018 - 09:37

Wiem, że kierownictwo zakładu pracy nie ma obowiązku składać takiego wniosku wyręczając pracownika,ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji i na pewno mi pomogą poprawnie wypełnić wniosek.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych