Skocz do zawartości

Długie zwolnienie chorobowe i parę dni urlopu.

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 15:02

Od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu chorobowym i mam pewien dylemat, ponieważ muszę iść do lekarza prowadzącego w celu orzeknięcia o zdolności do pracy.

Niestety nie wiedziałem o tym że taki wypis trzeba otrzymać, ponieważ nigdy nie chorowałem dłużej niż 30 dni lub więcej i się tym po prostu nie interesowałem.

Umówiłem się na ponowną wizytę u lekarza prowadzącego, ale termin wizyty jest dość długi, ponieważ obecne zwolnienie lekarskie kończy mi się w czwartek a termin wizyty mam we środę następnego tygodnia.

Czy jest możliwość wpisania na te kilka dni urlopu do czasu otrzymania wypisu lub otrzymania kolejnego zwolnienia chorobowego?

Z tego co wiem to zwolnienie nie może być wypisane na dłużej niż 3 dni wstecz.

Pracuję 5 dni w tygodniu oprócz sobót i nie dziel a mój lekarz prowadzący pracuje w prywatnej klinice.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 16 maj 2018 - 16:22

Jeśli pracodawca wyrazi zgodę na urlop to nie ma problemu

#3 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 09:24

A czy jeśli jest się u lekarza np. we środę to czy lekarz może wystawić zwolnienie z wsteczną datą nie uwzględniając dni wolnych od pracy czyli na piątek,poniedziałek i wtorek?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17073 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 maj 2018 - 09:27

Lekarz wystawi 3 dni wstecz, najwięcej tyle może (oprócz psychiatry), 3 dni kalendarzowe a nie pracujące, więc najwyżej od niedzieli

#5 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 09:42

Dziękuję za odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych