Skocz do zawartości


Nie uznana reklamacja na osocze

osocze drób mięso wieprzowina rekamacja hurtownia prodeucent

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Justynape

Guest_Justynape
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 12:28

Dzień dobry,

Pracuję w hurtowni mięsa, my kupujemy mięso u producentów i rozwozimy do sklepów. Kupujemy mięso pakowane próżniowo i podczas transportu/w wyniku temperatur/ % nastrzyku mięsa wycieka z mięsa osocze i krew (głównie dlatego że mięso jest nastrzykiwane przez co jest "więcej mięsa"). Podczas przyjmowania dostawy magazaynier waży towar i są braki. Np. na 1065,42 kg łopatki wp. jest 10kg braków (to jest 1% z dostawy). Nasz magazynier wypisuje kwit z brakiem, koło tego podpisuje się kierowca z tej firmy co przywiózł towar. Wysyłamy do firmy kwit z prośbą o korektę a w odpowiedz dostajemy: "Witam, reklamacja nie zostanie uznana zgodnie z zapisem na wz mówiącym „Od dnia 01.07.2013  firma ................ nie wystawia korekt na osocze.” 

A jednocześnie klienci indywidualni (sklepy) wymagają na nas żebyśmy my uznawali reklamacje na osocze bo nie chcą płacić za wodę w cenie mięsa. Czy legalne jest nieuznawanie reklamacji na osocze? Firma broni się, że robili badania ile jest obcieku i nic nie uznają. Wiadomo, badania technologów na zlecenie firmy to jedno, a rzeczywistość to drugie. Czy możemy się upierać, żeby uznali reklamację? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: osocze, drób, mięso, wieprzowina, rekamacja, hurtownia, prodeucent

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych