Skocz do zawartości

wypowiedzenie umowy zlecenie - okres wypowiedzenia

zlecenie wypowiedzenie umowa

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 21:37

Witam,

jestem na 3-miesięcznym okresie próbnym na umowie zlecenie. Ze względów na niekorzystne warunki pracy oraz silną presję i stres chciałabym zrezygnować. W umowie mam określony czas wypowiedzenia w postaci 30 dni. Niestety w dziale jest spora rotacja i brakuje pracowników - od miesiąca szukana jest nowa osoba, chociaż wszyscy kandydaci po rozmowach kwalifikacyjnych są odrzucani. Wydaje mi się, że  zewzględu na te braki w kadrze moje odejście w trybie natychmiastowym na mocy porozumienia stron jest mało możliwe.

Czy istnieje jakiś sposób by ominąć te 30 dni? Nie jest to moje widzimisię -  od wielu lat mam problemy ze zdrowiem wywołane właśnie stresem, permanentny stan napięcia może spowodować u mnie nawrót choroby autoimmunologicznej, a już od jakiegoś czasu czuję się coraz gorzej przez tę sytuację, dlatego szukam sposobu.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 10:43

Masz 2 opcje, albo porozumienie, albo odpracowanie 30 dni. Innego sposobu odejścia nie ma.Jeśli jesteś chora, możesz skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, pod warunkiem opłacania składki zdrowotnej.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 11:24

Składka zdrowotna jest obowiązkowa przy UZ i nie warunkuje skorzystania ze zwolnienia.Zasiłek jest za to uzależniony od opłacania składki i od długości podlegania ubezpieczeniu.Możesz iść na L4, ale nie otrzymać za to zasiłku chorobowego.

Twoje możliwości są uzależnione od postanowień umowy, w pewnych okolicznościach można by zaszachować zleceniodawcę żądaniem uznania stosunku pracy i zmusić do rozstania w ten sposób, ale to dla ludzi z dużym tupetem.

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 11:31

Czyli jeżeli nie uda mi się dogadać i dojść do porozumienia to składam wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia i w tym czasie mogę zażądać bezpłatnego zwolnienia jeżeli okażę stosowny papier od lekarza, bez konsekwencji?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 11:37

Czyli jeżeli nie uda mi się dogadać i dojść do porozumienia to składam wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia i w tym czasie mogę zażądać bezpłatnego zwolnienia jeżeli okażę stosowny papier od lekarza, bez konsekwencji?

Nie musisz niczego żądać od zleceniodawcy, po prosty przedkładasz mu zwolnienie lekarskie, które on musi przyjąć.

#6 Babakar

Babakar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 29 maj 2018 - 15:03

Cześć, jaka jest Waszym zdaniem najkorzystniejsza forma dotyczące zatrudnienia ? Mamy umowę o pracę , umowę zlecenie , umowę o dzieło , na https://zarobki.prac...tor-wynagrodzen znalazłam też jakieś informacje dotyczące umowy B2B itp . co Waszym zdaniem jest najlepszą opcją z tych wszystkich ? Niby mówi się , że umowa o pracę , ale jak tak sprawdziłam sobie na kalkulatorze wynagrodzeń kwestie finansowe , to już wcale różowo nie jest ... głównie chodzi  mi o to , że z kwoty brutto zostaje stosunkowo mało netto - zresztą sami możecie sobie to sprawdzić . Na pewno powiecie mi , że te składki idą na renty , emerytury , ubezpieczenie zdrowotne itp . To fakt , ale do emerytury jest naprawdę bardzo daleko . Czy liczył ktoś czy może po prostu bardziej nie opłaca się , żeby pracować na innym rodzaj zatrudnienia . No bo jeśli ktoś ma więcej 300 zł na rękę , to przez cały rok ma już 3600 zł . Przez kilkadziesiąt lat wychodzą już z tego astronomiczne sumy . No to z czegoś takiego można odłożyć na starość , jeśli oczywiście ktoś umie oszczędzać itp . Co wy o tym wszystkim myślicie ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zlecenie, wypowiedzenie, umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych