Skocz do zawartości

- - - - -

Prowadzenia ksiąg rachunkowych

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 19:35

Zakladamy sp z o.o.jest 2-osobowy zarzad. Czy możemy prowadzić księgowość we własnym zakresie bez zatrudniania biura rachunkowego lub księgowej?  

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 19:41

Jeśli się na tym znacie i nie polegniecie

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13432 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 maj 2018 - 19:52

to nie ma przeszkód, dodam 

#4 izka76

izka76

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 19:43

Jasne, możecie tak zrobić, jednak trzeba być ostrożnym, pilnować wszystkich spraw jak oka w głowie. Księgowość, deklaracje do US, JPK,  kadry i płace i ZUS. Z doświadczenia wiem, że zajmuje to naprawdę dużo czasu. 

#5 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:38

Z doświadczenia - nie opłaca się. Kiedyś na DobrychProgramach była akcja Reset2, gdzie były programy za darmo w licencjach na rok. Też zakładałem wtedy firmę i pomyślałem, że będzie jak znalazł. Niby księgowość nic trudnego, można się nauczyć, programy spoko, dużo pomagają i nie pozwalają się pomylić, to jednak pracy i pilnowania wszystkiego jest wg mnie za dużo. Lepiej zapłacić te pare groszy i skupić się na właściwej robocie.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:41

Z doświadczenia - nie opłaca się. Kiedyś na DobrychProgramach była akcja Reset2, gdzie były programy za darmo w licencjach na rok. Też zakładałem wtedy firmę i pomyślałem, że będzie jak znalazł. Niby księgowość nic trudnego, można się nauczyć, programy spoko, dużo pomagają i nie pozwalają się pomylić, to jednak pracy i pilnowania wszystkiego jest wg mnie za dużo. Lepiej zapłacić te pare groszy i skupić się na właściwej robocie.

:P :P :P

#7 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:09

Wszyscy jesteśmy tego samego zdania, widzę :)

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#8 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 sierpień 2018 - 11:01

Choćby dla świętego spokoju księgowego, do którego takie rozliczenia prędzej lub później i tak by trafiły aby wyprostować zaległości księgowe :)

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#9 markorei

markorei

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 październik 2018 - 12:29

Jasne, możecie tak zrobić, jednak trzeba być ostrożnym, pilnować wszystkich spraw jak oka w głowie. Księgowość, deklaracje do US, JPK,  kadry i płace i ZUS. Z doświadczenia wiem, że zajmuje to naprawdę dużo czasu. 

To zależy. Dla jednych dobrym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe, dla innych właściwy program do prowadzenia ksiąg. My po kilku latach prowadzenia dokumentacji księgowej przez biuro rachunkowe zdecydowaliśmy się na samodzielne prowadzenie ksiąg. Wybraliśmy m.in. program Księga z Pakietu Przedsiębiorcy. Program jest mega intuicyjny łatwy w obsłudze. Jak ktoś zainteresowany to można ten program sobie sprawdzić przez 30 dni za darmo...https://www.pakietpr...iorcy.pl/ksiega

#10 ziomek123

ziomek123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2018 - 12:30

Nie oplaca się. Lepiej spożytkować ten czas na rozwój firmy. Księgowość nie jest taka droga.

#11 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 09:45

ja mam małą firmę i księgowość prowadzę na razie sama – zrobiłam kurs w mddp i daję radę, jak czegoś nie wiem to zawsze są grupy w internecie gdzie można dopytać. Z czasem na razie daje rade, no i poza tym że nie płacę za księgowość to też jest mój taki plan b, mam zawód i doświadczenie na wrazie w;)

#12 renata_p22

renata_p22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 14:55

Na początku zawsze jest fajnie i kolorowo. Tez prowadziłam sama księgowość na początku, ale z czasem pojawiało się coraz więcej faktur, więcej wyliczeń itd. I najzwyklej w świecie zaczynało mi brakować czasu na rozwijanie firmy. Zdecydowałam się na zatrudnienie biura rachunkowego http://pawlowscy.pl/ i mam teraz więcej czasu na rozwój firmy i dla rodziny. A płacę grosze w porównaniu z nerwami i czasem jaki na to poświęcałam. 

#13 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 02:31

Finanse firmy z powodzeniem można prowadzić samodzielnie, o ile oczywiście firma nie jest jakichś wielkich rozmiarów. Teraz jest sporo programów do księgowości online, fakturowania itp. także jest w czym wybierać. Może sprawdźcie sobie narzędzia udostępniane przez   mają dobrze rozbudowane programy.

#14 agus123

agus123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 02:32

Finanse firmy z powodzeniem można prowadzić samodzielnie, o ile oczywiście firma nie jest jakichś wielkich rozmiarów. Teraz jest sporo programów do księgowości online, fakturowania itp. także jest w czym wybierać. Może sprawdźcie sobie narzędzia udostępniane przez   mają dobrze rozbudowane programy.

#15 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 02:38

Finanse firmy z powodzeniem można prowadzić samodzielnie, o ile oczywiście firma nie jest jakichś wielkich rozmiarów. Teraz jest sporo programów do księgowości online, fakturowania itp. także jest w czym wybierać. Może sprawdźcie sobie narzędzia udostępniane przez https://wfirma.pl/ksiegowosc mają dobrze rozbudowane programy.

#16 toxic-accountant

toxic-accountant

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 13:37

Niektórym widzę mylą się pojęcia lub robią to specjalnie :) Prowadzenie księgowości w małej firmie jednoosobowej to pikuś. Można korzystać w programów lub nie. Problemy zaczynają się przy spółkach kapitałowych, osobowych lub u osób, które prowadzą działalność gospodarczą i są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. Po 1 to mało kiedy taki ktoś ma czas na księgowanie miliona faktur i dekretowania operacji gospodarczych po 2 najzwyczajniej może tego nie umieć - bo można mieć najlepsze oprogramowanie ale co z tego jak się nie ma podstawowej wiedzy na temat standardów rachunkowości - polskich lub międzynarodowych oraz zasad obowiązujących. Dodatkowo w spółkach jeszcze trzeba pisać uchwały, zwoływać zgromadzenia, i zajmować się kadrami itd. Może czasami łatwiej zatrudnić księgowego na etat ale ja bym się zdecydował na zewnętrzną, sprawdzoną firmę rachunkową. Swoją drogą polecam firmę Taxbuster sp. z o.o. z białegostoku - młodzi ludzie, świetna obsługa klienta, bogata wiedza nawet wniosek o dotacje napiszą ;)

#17 Hondek

Hondek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 13:00

Wypraktykowałem już w swojej działalności wiele rozwiązań. Miałem księgowego, potem dałem papiery do biura. A teraz od kilku lat prowadzę sobie sam księgowość i jak to się mówi "trzymam rękę na pulsie" w każdej kwestii. Wiem na bieżąco co się zmienia, co potrzebuję, ile płacę. Oczywiście trzeba mieć do tego stosowne oprogramowanie. Dlatego jak ktoś jeszcze miałby wątpliwości w podjęciu decyzji do proponuję zawsze najpierw spróbować samemu popracować z programem księgowym https://www.pakietpr...mala-ksiegowosc

#18 kamil12321

kamil12321

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:23

Ja polecam księgowość nowoczesnebiurorachunkowe.pl - Wszystko od ręki - Online

#19 Jol70po

Jol70po

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 02 październik 2019 - 08:05

Polecam współpracę z biurem księgowym http://www.bomus.com.pl/. Pełen profesjonalizm i fach. Zawsze wszystko załatwione przed czasem. Dbałość o klienta to ich priorytet. Chwalę sobie tą współpracę.

#20 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 02 październik 2019 - 08:11

A ja jestem zadowolona z biura www.atoran.pl. Współpraca bezproblemowa, cena usługi niewysoka. Ze wszystkim radzą sobie na pięć plus. Oprócz tego serdeczni i niezwykle życzliwi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych