Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgoda na konto bankowe

RODO dokumentacja bank wypłata

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 LandAnia

LandAnia

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 maj 2018 - 12:06

Na podstawie jakiego przepisu zbieramy od pracowników zgody na przelewanie im wynagrodzenia na osobiste konta bankowe ??



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17923 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 maj 2018 - 12:14

Wypłaty wynagrodzenia należy dokonywać w formie pieniężnej; częściowe spełnienie wynagrodzenia w innej formie niż pieniężna jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy przewidują to ustawowe przepisy prawa pracy lub układ zbiorowy pracy. Obowiązek wypłacenia wynagrodzenia powinien być spełniony do rąk pracownika, choć w praktyce forma ta występuje już tylko incydentalnie. Pracodawcy na mocy K.p. mogą wypełnić go w inny sposób, jeżeli tak stanowi układ zbiorowy pracy lub pracownik uprzednio wyrazi na to zgodę na piśmie.



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 12:47

Na podstawie art. 86 par. 3 kp



#4 piotr8703

piotr8703

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2018 - 19:55

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym temacie :) Z całą pewnością przydadzą mi się one :)


Jeśli chce się zachować tajemnicę, należy ukryć ją nawet przed sobą.




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RODO, dokumentacja, bank, wypłata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych