Skocz do zawartości

Kradzież z ucieczką po złapaniu

Pomocy Kradzież Prawo

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 11:46

Mam wielki problem. Dzisiaj rano zostałam przyłapana na kradzieży jedzenia że sklepu. Panie przy kasie kazała mi pokazać reklamówkę, w której było schowane jedzenie. Od razu powiedziałam, że kupiłam to w innym sklepie i nie mam paragonu, a ona zawołała ochroniarza, żeby sprawdził to na monitoringu. Gdy pani zaczęła obsługiwać nowego klienta, po prostu uciekłam. Znaczy spokojnie wyszłam że sklepu, biorąc że sobą zakupy wraz z ukradzionym jedzeniem.

Boję się, bardzo. Mam kleptomanię i codziennie z nią walczę.
Nagranie na monitoringu napewno jest- co się teraz stanie? Zostanie to wysłane na policję? Czy może po prostu poczekają aż jeszcze raz przyjdę do sklepu żeby mnie zgarnąć?
Czy jeżeli pójdę i oddam skradzione jedzenie to i tak spotka mnie kara?

#2 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 12:01

A skąd mamy wiedzieć jak potraktują cię w sklepie?

A może już wysłali nagranie na policję i cię szukają?

Idź się leczyć

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 10:51

Masz kleptomanię, powiadasz i codziennie z nią walczysz? Na czym polega ta walka? Chyba na tym, że spokojnie wyszłaś ze sklepu wraz z ukradzionym towarem. Mogłaś go przecież zostawić kasjerce, wtedy sklep prawdopodobnie odstąpiłby od poszukiwania złodzieja, a tak masz kobieto przegrzebane.

#4 Guest_:D:D:D

Guest_:D:D:D
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 09:55

Jeżeli wartość skradzionego towaru wynosi poniżej 250 zł to wtedy jest to wykroczenie. Mogą niestety uwzględnić, że uciekłaś z "miejsca zbrodni". 

Myślę, że conajwyżej grozi ci grzywna lub prace społeczne.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomocy, Kradzież, Prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych